Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

SHBA, regjistrohen 43 mijë raste të reja me COVID-19 në 24 orë

05/07/2020 - 10:58

Në SHBA vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve të rinj. Në 24 orët e fundit në SHBA ka pasur 43 mijë të infektuar me koronavirus, duke e çuar në 2,839,917 numrin total të të infektuarve në vend. Ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 129,676 persona.

Shifra ditore ka pësuar një rënie pas tre ditësh rekord, ku u shënuan mbi 50 mijë të infektuar të rinj. Sipas John Hopkins University rastet me koronavirus janë rritur në 39 shtete me në krye Floridan me 11 400 të infektuar në 24 orë.

Rastet e shumta me COVID-19 në SHBA ka detyruar autoritetet që ditën e djeshme për Ditës së Pavarësisë të zvogëlojnë festimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një vajze 23-vjeçe në Itali i janë injektuar 6 doza të vaksinës Pfizer-BioNTech si pasojë e gabimit të infermieres, e cila në vend të një

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 5,080 raste të reja nga 130,000 teste të kryera dhe 198 humbje jete.

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe e fejuara e tij, Carrie Symonds udhëtuan drejt ishullit Mustique në Karaibe për të festuar vitin

Greqia është në përgatitjet e fundit për të hapur sezonin turistik.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan nëpërmjet një postimi në Twitter u bëri thirrje vendeve islame dhe të gjithë botës që të kaloj

Për tre ditë me radhë po vijon përplasja me palestinezëve dhe forcave të policisë izraelite.

Të paktën katër persona janë plagosur pas një sulmi me thikë në një supermarket në qytetin Dunedin në Zelandën e Re.

Mjeku nga Siberia, i cili po trajtonte liderin e opozitës ruse Alexei Navalny pasi u sëmurë në Rusi është zhdukur.

Mediat e huaja kanë publikuar videon, ku shfaqet momenti i rënies së raketës kineze në Oqeanin Indian.

139 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali, teksa nga janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus ng