Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Shembet ura e mbikalimit të metrosë, të paktën 15 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

04/05/2021 - 08:53

Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur pasi mbikalimi i metrosë u shemb në Meksiko, ndërsa një tren po udhëtonte në të, thonë zyrtarët.

Punëtorët e shpëtimit dhe zjarrfikësit po kërkojnë të mbijetuarit pas aksidentit në kryeqytet, i cili ndodhi  mbrëmjen e të hënës, raporton BBC.

Pamjet dramatike që janë shfaqur tregojnë mbikalimin duke u shembur në stacionin Olivos.

"Deri më tani kemi 15 persona që fatkeqësisht humbën jetën", thotë kryetarja e bashkisë së Meksikës, Claudia Sheinbaum.

Rreth 70 persona u plagosën, njoftojnë shërbimet lokale të urgjencës. Dyshohet se numri i të vdekurve mund të rritet edhe më shumë pasi disa njerëz mund të jenë akoma të bllokuar nën rrënoja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Besimtarët palestinezë u përplasën me policinë izraelite të premten vonë në kompleksin e xhamisë Al-Aqsa, një ndër vendet e shenjta më të

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor në një takim më 10 maj

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian, diplomatë dhe këshilltarë të lartë u takuan të premten në Portugali për dy ditë bisedime në drejtpërdre

Një kishë antike e epokës romake në Turqinë juglindore është duke u restauruar për të mirëpritur edhe një herë vizitorët.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka dhënë miratimin për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinopharm.

Në 24 orët e fundit në Itali janë raportuar 10.554 raste të reja me koronavirus nga 328,612 testime të kryera.

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan njoftoi se Turqia do të prodhojë vaksinën e vet, e cila mund të jetë e disponueshme mes shtatorit d

Tensionet midis Britanisë dhe Francës në lidhje me të drejtat e peshkimit u ulën të enjten vonë pasi Britania tërhoqi dy luftanije nga uj

Edhe pse Gjermania filloi me vonesë fushatën e vaksinimit për shkak të mungesave fillestare të furnizimit me vaksina, së fundmi ministria

Një raketë kineze e cila po lëviz në mënyrë të pakontrolluar në hapësirë, thuhet se do të bjerë në tokë në orët e para të së dielës, ndër