Shifrat rriten frikshëm, mbi 1 mijë të vdekur prej koronavirusit në Spanjë

20/03/2020 - 12:37

Lajme të këqija vijnë nga Spanja, aty ku koronavirusi është duke goditur fuqishëm. Ditën e fundit janë shënuar 171 viktima prej COVID-19 duke shkuar në 1002 të vdekur në total.

Në këtë mënyrë, Spanja bëhet vendi i katërt për nga numri i viktimave në botë, teksa i afrohet me shpejtësi Iranit, që deri më sot numëron 1284 të vdekur.

Ndërkohë edhe në SHBA janë regjistruar 10 persona të tjerë që humbën jetën prej koronavirusit dhe në total numërohen217 të vdekur.

Lajme pozitive vijnë vetëm nga Kina, e cila ka arritur të izolojë koronavirusin dhe për të dytën ditë rresht nuk ka regjistruar asnjë banor vendas të prekur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirat

Një tërmet 5.1 i shkallës Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit.

Të varrosur 2.500 vite më parë dhe që nga ajo nuk qenë hapur kurrë.

Presidenti i SHBA, Donald Trump gjatë një tubimi në Karolinën Veriore ka cekur mes arritjeve të tij, dhe marrëveshjen Kosovë- Serbi.

Pamje plot gjallëri vijnë së fundmi nga klubet e natës së qytetit kinez Vuhan, i cili si ish-epiqendër e pandemisë raporton zero raste të

John Turner, ish-kryeministër, ish-ministër i Drejtësisë dhe ish-ministër i Financave në Kanada ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare.

Tetë futbollistë të rinj ganezë kanë humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur të shtunën.

Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njo

Dy persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën pas të shtënave me armë zjarri në Rochester, Nju Jork.

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë kanë tërhequr një udhëzim të muajit gusht që kishte krijuar shkaktuar polemika të forta, i cili sugjer