Shkon në 10 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali

25/02/2020 - 18:31

Mbërrin në 10 numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Itali. 3 personat që kanë humbur jetën në orët e fundit janë të gjithë mbi 80 vjeç.

Shifrat janë dhënë nga autoritetet italiane të shentdetesise, gjate nje konference per shtyp pasditen e sotme, raporton Corriere della sera.

Ndërkohë 4 raste të reja në rajonet qe rezultonin deri me tani te paprekura. Nje rast eshte regjistruar ne Palermo, dy në Toskana dhe një rast në Liguria.

Numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali ka mbërritur në 322, ndërsa në të gjithe boten jane rreth 80 mije raste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fotografitë tronditëse nga Nju Jorku tregojnë thasët me trupat e viktimave nga COVID-19 që mbushin korridoret e një spitali në Brooklyn, 

Ndërsa numri i të prekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka shkuar në mbi 1.2 milionë, Presidenti amerikan Donald Trump foli mbi paras

Italia vazhdon të jetë e tronditur nga numri i lartë i viktimave që regjistrohen çdo ditë e nga personat e infektuar.

621 persona humbën jetën në Mbretërinë e Bashkuar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total të viktimave në 4,934 persona.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka pranuar se Evropa ka nevojë për një Plan Marshall.

Numri i njerëzve që kanë vdekur në Spanjë brenda një dite ka rënë për të tretën ditë me radhë në 674.

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeta II do të dalë sot në një konferencë të rrallë televizive.

Anastasia Vasilyeva nga sindikata e Aleancës së Mjekëve i tha Sky News se qeveria ruse dhe Vladimir Putin ishin duke mashtruar botën për

SHBA ka regjistruar rekord viktimash në një ditë, duke numëruar 1.497 jetë të humbura nga koronavirusi.

Turqia ka konfirmuar 76 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i viktimave nga ky virus në vend ka shkuar në 501.