Shkon në 5 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

24/02/2020 - 12:26

Një tjetër person ka humbur jetën në Itali nga koronavirusi, duke e çuar në 5 numrin e viktimave nga virusi vdekjeprurës.

Mësohet se viktima është një 88-vjeçar në Lombardi, i cili ka ndërruar jetë në spital. 

Pothuajse në të gjithë Italinë veriore është ndaluar mësimi nëpër shkolla.

Deri më tani janë shënuar 219 raste të të infektuarve në të gjithë vendin, nga të cilat 167 janë në Lombardi, 27 në Veneto, 16 në Emilia-Romagna, 3 në Piemonte, 1 në Romë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i njerëzve që kanë vdekur nga koronavirusi në Spanjë në 24 orët e fundit është rritur me 832, rritja më e madh ditore në vend që pr

Turqia anuloi të gjitha fluturimet ndërkombëtare dhe vendosi të ndalojë udhëtimet midis 30 qyteteve, përfshirë Stambollin, Ankaranë dhe I

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë sot vendi me numrin më të lartë të personave të prekur nga koronavirusi.

Ditë pas dite, lista e mjekëve që humbin jetën në Itali nga koronavirusi, fatkeqësisht, shtohet me emra të rinj.

Presidenti i Italisë, Sergio Matarella në një video mesazh sot ka thënë se Italia po përjeton një faqe të keqe të historisë së saj dhe i

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi të premten paketën e stimujve ekonomikë prej 2.2 trilionë dollarësh, më masivja në historinë amerikane, për

Papa Françesku mbajti sot një lutje speciale në sheshin e zbrazët të Shën Pjetrit duke i kërkuar Zotit përfundimin e pandemisë së koronav

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojtja Civile në Itali, ditën e sotme është regjistruar numri më i lartë i vdekjeve që nga fillimi i

Ka shkuar në 795 numri i personave të prekur me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 14579.

Kryebashkiaku i New York-ut,, Bill de Blasio tha se njerëzit duhet të përgatiten të qëndrojnë të mbyllur deri në fund të majit.