Shpërthen vullkani, 1 i vdekur dhe disa të zhdukur. Shihni pamjet e frikshme (VIDEO)

09/12/2019 - 09:30

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë raportuar të zhdukur, nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re. Disa turistë ishin parë duke ecur pranë kraterit të vullkanit në “White Island”, pak çaste përpara shpërthimit.

Autoritetet kanë shpëtuar 23 persona, por ka gjasa që numri i viktimave të rritet. Sipas policisë, zona konsiderohet ende e rrezikshme për të nisur operacion shpëtimi.

Vullkani në këtë ishull është nga më aktivët në vend, por pavarësisht kësaj ishulli është një destinacion turistik me fluturime të shpeshta ditore.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë në rritje rastet me koronavirus në Itali, por bien ndjeshëm bilanci i viktimave.

Sahar Fares 27 vjeçe, pjesë e ekipit të ndihmës së shpejtë, ka qenë një nga 158 viktimat që kanë humbur jetën në shpërthimin në portin e

Në të gjitha vendet e Bashkimit Europian, ritmet e përhapjes së COVID-19 po shtohen.

Trumpi shton presionin ndaj pronarëve të aplikacionit kinez TikTok dhe synon shitjen e tij tek kompanitë amerikane.

Tensione të larta në Bejrut ku të paktën 5 mijë njerëz dolën në shesh për të protestur kundër qeverisë.

Njerëzit e përfshirë në botën e krimit po përdorin mënyra të ndryshme për të trafikuar lëndët narkotike. 

Për shkak të rregullave kufizuese të Coronës, çiftet e pamartuar nga vende të ndryshme, pjesërisht ka muaj që nuk shihen.

Pandemia COVID-19 ka izoluar shumë vende të botës për një periudhë, ka kufizuar shumë aktivitete, dhe ka ndryshuar shprehi të shumta të n

Presidenti Donald Trump ndërmori të shtunën hapa për të shtyrë pagimin e taksave për miliona amerikanë dhe për të zgjatur në kohë program

Amerika Latine dhe Karaibet janë bërë rajoni i globit me vdekshmërinë më të lartë nga epidemia e COVID-19, duke kapërcyer Europën, ku po