Shpërthim në një apartament në Itali, 6 të plagosur (FOTO)

14/01/2018 - 11:53

   Një shpërthim i regjistruar në Sesto San Giovanni, në rrugën Villoresi, në Milano ka shkatërruar dy apartamente në katin e fundit të një ndërtese.

Shpërthimi i fuqishëm, shkaqet e të cilin nuk dihen ende, ka ndodhur rreth orës 05.00 të ditës së sotme, raportojnë mediet e vendit fqinjë.

Nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur 6 persona, anëtarë të dy familjeve të ndryshme. Mes të plagosurve është edhe një fëmijë 9-vjeçar. 

Shpërthimi ka shkaktuar panik tek banorët e pallatit dhe të zonës, të cilët ishin në gjumë në momentin që u dëgjua zhurma tronditëse. Mësohet se 18 persona janë evakuuar nga godina.

Për fat të mirë, meqë shpërthimi u regjistrua në një orë kur nuk kishte kalimtarë në rrugë, nuk ka të lënduar nga pjesët e suvasë dhe betonit që kanë përfunduar në asfalt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbi 50 vetë janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni.

Referendumi për Brexit nuk do të përsëritet më dhe Londra do të largohet nga BE, bashkimi doganor dhe politikat e përbashkëta për peshkim

Rrjeti kabllor televiziv, CNN ka paditur administratën e presidentit amerikan, Donald Trump për shkak të heqjes së kredencialeve të gazet

Theresa May ka thirrur një takim të posaçëm të kabinetit të mërkurën për të diskutuar projekt-marrëveshjen për Brexit.

Gjyqi i "lordit të drogës", El Chapo do të fillojë sot në New York nën masa të rrepta sigurie.

Në Francë po zhvillohen ceremonitë e festimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore.

Rreth 80 emigrantë të paligjshëm, të cilët u helmuan gjatë ushqimit të darkës këtë të diel, u dërguan me ambulanca në spital.