Shpërthimi i fuqishëm në Madrid shkatërron tre katet e një pallati, të paktën 3 viktima

20/01/2021 - 16:17

Një shpërthim i fuqishëm ka shkatërruar pjesërisht një ndërtesë në qendër të Madridit rreth orës tre të pasdites. Lajmin e bëjnë me dije mediat spanjolle, të cialt raportojnë se të paktën tre persona kanë humbur jetën.

Shpërthimi i fuqishëm përfshiu tre katet e sipërme të godinës, në zonën e Calle de Toledo. Sipas burimeve policore të cituara nga Efe, zona është evakuuar dhe izoluar.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse dhe ato të ndihmës së shpejtë. Sipas asaj që shkruan El Mundo shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi.

Ndërkohë, në këtë zonë, ku ndodhet një shtëpi për të moshuar dhe një shkollë, forcat zjarrfikëse janë evakuuar banorët. Tymi dhe rrënojat kanë mbuluar zonën, sipas pamjeve të publikuara nga mediat spanjolle.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Organizata Botërore e Shëndetit, përmes drejtorit të përgjithshëm të saj, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka deklaruar se numri i rasteve të

Më shumë se 70,000 njerëz kanë humbur jetën nga Covid-19 në Gjermani.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19.

Mjekët italianë dhe shkencëtarë të tjerë thonë se, sipas hulumtimit nga profesionistë të shëndetit të cilët zhvilluan vaksinën koronaviru

Dënohet me 3 vite burg ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, i cili është shpallur fajtor mbi akuzat e përpjekjes për të korruptuar nj

Europa duhet të përgatitet plotësisht për të menaxhuar një epokë të pandemive, edhe kur Covid-19 të jetë mundur, deklaroi për "Financial

Qeveria finlandeze e ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend për shkak të rritjes së infeksioneve me coronavirus.

Takis-Rottapharm është vaksina italiane e cila po testohet si fillim në pjesën veri-lindore të Milanos.

Vijon tensioni i lartë mes Greqisë dhe Turqisë. Që të dy vendet janë duke zhvilluar stërvitje të mëdha ushtarake në Egjeu.

Berberët dhe parukeritë në Gjermani të cilët janë mbyllur që nga mesi i dhjetorit për shkak të pandemisë së koronavirusit të hënën do të