Skandali seksual trondit Ballkanin, del videoja e orgjisë së politikanit me prostitutat kroate

13/10/2019 - 15:16

Zgjedhjet e sotme lokale në Hungari do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet para zgjedhjeve një video e orgjisë së Zolt Borkai, ish-gjimnastit olimpik dhe kryetarit të bashkisë së qytetit Győr.

Regjistrimi daton nga maji i vitit të kaluar dhe u bë në një jaht në bregdetin kroat.

Skandali ka tërhequr vëmendje më të madhe të publikut edhe nga fakti se zyrtari lokal është një bashkëpunëtor i kryeministrit hungarez Viktor Orbán.

Gazeta serbe Kurir ka publikuar ekskluzivisht video nga orgjia e politikanit hungarez (shiko këtu),  i cili pasi plasi skandali, i kërkoi falje familjes së tij, por nuk pranoi të jepte dorëheqjen.

Në një video të realizuar majin e kaluar në një jaht në bregdetin kroat, Borkai u kap në një skenë "të nxehtë" me disa prostituta kroate.

Ai pranoi se regjistrimi ishte autentik, por mohoi që kishte konsumuar drogë në orgji. Borkai u prezantua si njeri i familjes në fushatën zgjedhore dhe promovonte vlerat kristiano-konservatore të Partisë Fides.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mosmarrëveshjet për luftëtarët e huaj dominuan edhe një takim të koalicionit ndërkombëtar kundër Shtetit Islamik, që u mbajt javën e kalu

Kandidati për Komisioner të Komisionit të Zgjerimit dhe Fqinjësisë së mirë, Olivér Várhelyi ka marrë dritën e gjelbër nga Komisioni i Par

Rreth shtatë milionë fëmijë në vit nuk janë të lirë, pasi ata mbahen në burgje, paraburgim, qendra për ndalimin e migracionit, shtëpi për

Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument ide për reformim

Të paktën katër persona kanë mbetur të vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur në Fresno, në Californinë qendrore, kur ndoshta më shumë

Në Gjermani rrogat janë të larta, kështu mendojnë shumë migrantë, që duan të vijnë e jetojnë në këtë vend.

Presidenti Donald Trump bëri një vizitë të papritur në një spital ushtarak pasditen e së shtunës për atë që Shtëpia e Bardhë thotë se ësh

Venecia po përgatitet për një “valë përmbytjesh”, që mund të “pushtojë” të gjithë qytetin.

Protestat e “Jelekëve të Verdhë” në Francë shënojnë përvjetorin e tyre të parë të dielën me pjesëmarrje më të ulët sesa demonstratat.

Autoritetet njoftuan se 16-vjeçari që hapi zjarr në një shkollë të mesme të Kalifornisë duke vrarë 2 persona, ka vdekur.