Stuhia “Gloria” godet Francën dhe Spanjën, 4 të vdekur

22/01/2020 - 11:36

Spanja dhe Franca janë goditur nga stuhia e fuqishme "Gloria", ku janë raportuar të paktën 4 viktima.

Rajoni lindor i Spanjës, ishujt Balearic dhe Valencia ishin ndër më të prekurit, ku stuhia ka lënë pas shkatërrime të mëdha.

Stuhia "Gloria" tashmë është vendosur në Francën jugore, ku meteorologët kanë ngritur alarmin.

Sipas tyre, kjo është stuhia më e fuqishme që ka goditur shtetin që prej vitit 1982.

Me dhjetëra forca policore dhe zjarrëfikëse janë vendosur në rajonin jugor për të ndihmuar qytetarët dhe për të evituar incidente të ndryshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

2,859 viktima dhe 83,385 të infektuar, ky është bilanci i koronavirusit në të gjithë botën.

Koronavirusi vazhdon të përhapet në të gjithë vendet e botës. Së fundmi janë shënuar rastet e para në Hollandë dhe në Bjellorusi.

Hojatolislam Seyed Hadi Khosroshahi, një prej klerikëve kryesorë në Iran dhe ish-ambasadori i Iranit në Vatikan humbi jetën si pasojë e k

Gjermania i akordoi 50 milionë euro Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), për të ndihmuar në luftën kundër shpërthimit të koronavi

Duket se stuhitë nuk kanë të ndalur në Britaninë e Madhe. Pas Ciaras dhe Denis, tashmë ishulli është goditur nga stuhia Jorge.

Koronavirusi ka shkaktuar vdekjen e tre personave të tjerë në Itali duke e çuar në 17 numrin total të viktimave, ndërkohë që sipas të dhë

Japonia do të kërkojë mbylljen e të gjitha shkollave nga dita e hënë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, ka thënë kryemin

Mjekimi i përdorur prej shumë kohësh me klorokinë kundër malaries ka treguar se është efikas edhe për shërimin nga koronavirusi.

Papa Francesku u detyrua që të anulojë një vizitë në Romë, ku do të takohej me klerikë te tjerë, për shkak të problemeve me shëndetin.

Shkon në 14 numri i viktimave dhe në 528 i të infektuarve nga koronavirusi në Itali, ndërkohë që intensifikohen përpjekjet ndërkombëtare