Sulm me armë në një kompani në Amerikë, 5 të vdekur

27/02/2020 - 12:27

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sërish në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në një moment kur e gjithë vëmendja është drejt koronavirusit. Një sulm me armë ka ndodhur në Milwaukee, Wisconsin, shkruajnë mediat amerikane.

Një persona i armatosur ka hapur zjarr në kampusin e Molson Coors Brewing Company. Pas ndërhyrjes së policisë u vra edhe atentatori. Akoma nuk dihen motivet e sulmit.

Të shtënat ndodhën në orët e para të pasdites. Për ngjarjen e rëndë reagoi edhe presidenti Donald Trump ku në një konferencë shpreh ngushëllimet për familjarët e viktimave dhe e konsideroi këtë një ngjarje të tmerrshme.

Kujtojmë që Molson Coors Brewing Company zotëron markat e birrës Coors dhe Miller.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rreth 20 mijë raste të reja personash të infektuar me COVID-19 janë regjistruar në SHBA në 24 orët e fundit.

Franca ka regjistruar 541 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Senatori amerikan, Bernie Sanders, ndërpreu fushatën e tij për të fituar nominimin si kandidat për president të SHBA-së nga ana e Partisë

Numri i viktimave nga Covid-19 në Gjermani i ka kaluar 2 mijë por ato janë me vetëm 1.9% e totalit të personave që kanë rezultuar të infe

Vazhdon trendi në ngadalësim i pandemisë së koronavirsusit në Itali, regjistrohen 542 viktima në 24 orët e fundit.

828 persona  kanë humbur jetën nga koronavirusi brenda 24 orëve në Angli. Nga të dhënat që publikon OBSH, deri më tani numri në total i v

Spanja ka regjistruar sërish rritje të numrit vdekjeve nga koronavirusi, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë lëshuar ditën e so

Nga Vatikani, Papa Françesku sot ka dënuar ashpër ata që përfitojnë ekonomikisht dhe shohin avantazhe monetare nga pandemia e COVID-19.

Më 7 prill 1994 filloi në Ruandë gjenocidi që zgjati 100 ditë, gjatë të cilit u vranë 1 milionë vetë.

Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqjen duke dënuar përgjigjen “zhgënjyese”, sipas tij, të Brukselit ndaj pandemisë së ko