Sulm me armë në një tramvaj në Hollandë

18/03/2019 - 13:11

Mëngjesin e sotëm është raportuar për një sulm me armë në qytetin hollandez të Utrecht. Sipas mediave vendase, dëshmitarët deklaruan se një burrë teksa udhëtonte në një nga tramvajet e qytetit, ka nxjerrë një armë dhe ka filluar të gjuajë në drejtim të pasagjerëve të tjerë.

Nuk ka raportime për të vdekur, megjithatë ka dhjetëra të plagosur.“Nuk është ende e artë sa persona janë plagosur apo nëse ka viktima. Emergjencat civile ndodhen në tram, në algjen 24 Octoberplein. Po transportohen shumë persona në spital”- shkruan një tjetër raportues.

Ndërkohë policia e Utrecht ka dalë me një deklaratë zyrtare: “Incident me të shtëna armësh në 24 Octoberplein. Raportohet për disa të lënduar. Ndihma e parë po jepet, më shuëm detaje do jepen në vazhdim.”

Dyshohet se sulmi të jetë kryer nga disa persona dhe po punohet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këto ditë është mbajtur mesha e parë në Notre Dame që nga shkatërrimi i saj në muajin prill nga zjarri masiv.

Para raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të bashkisë së Stambollit, kandidati i AKP-së, Binali Yildirim në sondazhe qëndron pas kan

Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspertët thanë se kjo mund të shkaktojë ndryshime të vogla të niv

Në një përpjekje për të parandaluar ligjvënësit që të marrin pjesë në debat, dhjetëra mijëra aktivistë  bllokuan rrugët kryesore rreth se

Pas 8 muajsh kanë përfunduar hetimet për vrasjen e studentes Eleni Topaloudi, ngjarje e ndodhur në ishullin Rodos të Greqisë më 28 Nëntor

Turqia thotë se do t’i kundërpërgjigjet të gjitha sanksioneve të mundshme amerikane për shkak të blerjes nga Rusia të raketave mbrojtëse

Ligjvënësit konservatorë të Britanisë mbajtën të enjten të parin në një seri votimesh për të caktuar se kush do ta pasojë zonjën Theresa

“Të paktën 53 fëmijë kanë vdekur në Indinë veriore në 10 ditët e fundit nga një sëmundje vdekjeprurëse e trurit që besohet të ketë li