Sulm në shkollë, 1 adoleshent vdes dhe 7 të tjerë plagosen

08/05/2019 - 08:51

Një adoleshent ka mbetur i vrarë dhe shtatë të tjerë të plagosur, pasi dy nxënës hapën zjarr në një shkollë amerikane.

Sulmi ndodhi në shkollën "Stem" në Highland Ranch, afër Denverit, Kolorado.

Pak përpara orës 14.00 sipas orës lokale, autorët hynë në shkollë, dhe qëlluan mbi nxënësit, në dy vende të ndryshme.

Shkolla u mbyll dhe u izolua ndërsa autorët tani janë arrestuar.

Highlands Ranch ndodhet vetëm tetë km larg nga gjimnazi Columbine, vendi ku u krye një nga masakrat më të mëdha në një shkollë amerikane, 20 vjet më parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre alpinistë kanë humbur jetën për shkak të lodhjes kur po zbristin malin Everest, duke e çuar në shtatë numrin e të vdekurve përgjatë n

Në një deklaratë nga Downing Street, kryeministrja britanike, Theresa May paralajmëroi këtë të premte dorëheqjen e saj. 

Në kohën kur Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin me ankth progres raportin për hapjen e negociatave, Franca duket se e ka marrë një v

Polemika të shumta ka ngjallur në Francë marrja në pyetje e 6 gazetarëve dhe thirrja për llogari e 2 të tjerëve nga Shërbimi i Sigurisë

Të mërkurën në mbrëmje pranë kufirit të Hungarisë me Serbinë, policia hungareze gjeti një grup prej 52 migrantësh.

Theresa May i ka orët e numëruara në krye të vendit, sipas raportimeve të fundit të mediave në Britaninë e Madhe.

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijn

Presidenti i sapo zgjedhur i Ukrainës Vladimir Zelensky, iu ka bërë një thirrje të pazakontë zyrtarëve të vendit.  Ai kërkon që ata të ve