Të shtëna me armë në festivalin e artit në New Jersey, 1 i vdekur e 20 të plagosur

Postuar: 17/06/2018 - 15:25

Të shtëna me armë, me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e disa të tjerëve, janë regjistruar edhe në New Jersey të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ngjarja ka ndodhur gjatë një Festivali artistik të hapur, në qytetin e Trentonit, ndërsa raportohet se të paktën 20 persona kanë mbetur të plagosur.

Forcat e rendit kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe në shkëmbim zjarri, kanë vrarë njërin prej agresorëve, ndërsa tjetrin kanë arritur ta prangosin.

Aktualisht po hetohet nëse ngjarja ka sfond terrorist, ndërsa po merret në pyetje agresori që përfundoi në prangat e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May ka thënë se BE duhet të trajtojë Mbretërinë e Bashkuar me më shumë ‘respekt’ në ne

   Po bëhet gjithnjë e më e qartë: evropianët po e përfundojnë verën e tyre. Arsyeja?

   “Nuk ke për të ma qëlluar burrin”, dëgjohen fjalët e të fejuarës së viktimës që filmon dy fqinjët, at e bir, të dy me armë në

   Prodhimi i kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord në vitin 2017, sipas statistikave të reja të publikuara nga OKB.

   Presidenti amerikan Donald Trump sugjeron ndërtimin e një muri përgjatë shkretëtirës së Saharasë për të frenuar krizën e emigrantëve n

   Të paktën tre persona janë varë nga disa të shtëna me armë zjarri në një qendër farmaceutike në Maryland të Shteteve të Bashkuara të A

Një aksident tragjik i ka marrë jetën katër fëmijëve të moshës fillore në Holandë, pasi treni është përplasur me biçikletën me të cilën a

Zyrtarët në Meksikë kanë nisur hetimet pasi një kamion i mbushur me 157 kufoma njerëzisht është gjetur i braktisur në një fushë.

   Ish-kryeministri i Malajzisë, Najib Razak u arrestua sot dhe pritet të fajësohet në kuadër të hetimit që hedh dyshime për përvetësimin

   “Ka qenë takimi më i keq i jetës time”.