Të shtëna me armë në SHBA, 3 viktima, mes tyre edhe një fëmijë (VIDEO)

10/06/2021 - 20:56

Tre persona humbën jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri, në një supermarket në Florida. Nga raportimet mediatike, mësohet se mes viktimave ishte edhe një fëmijë.

Sipas autoriteteve, ngjarja ndodhi në një supermarket ushqimor, ndërsa theksohet se një nga viktimat, dyshohet se është edhe autori i krimit.

Një deklaratë nga Zyra e Sherifit të Qarkut Palm Beach konfirmohet se të shtënat ndodhën në Royal Palm Beach.

Deklarata thotë se policia u thirr në dyqan në Qendrën Tregtare Crossroads menjëherë pas orës 11:30.

“Pas mbërritjes, policët gjetën tre individë të vdekur nga plagët me armë zjarri”, thekson deklarata.

Viktimat ishin një burrë, një grua dhe një fëmijë.

“Qitësi është një nga të viktimat”, shton deklarata, pa dhënë hollësi për seksin e vrasësit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sulm me armë ka ndodhur në Austin të Teksasit mëngjesin e së shtunës.

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose k

Partia nacionaliste në pushtet në Hungari ka paraqitur një ligj për të ndaluar tekstet me përmbajtje që promovojnë homoseksualitetin dhe

Darnella Frazier, një adoleshente nga Minesota, videoja e të cilës shpërfaq vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd nga një zyrtar pol

Rreth 33,000 fëmijë tejet të kequshqyer në rajonin Tigray të Etiopisë janë në rrezik të lartë të vdekjes, ka thënë Agjencia për Fëmijë e

Udhëheqësit demokratë të Senatit kërkuan që ish-Prokurorët e Përgjithshëm Bill Barr dhe Jeff Session, të cilët kanë shërbyer gjatë admini

Më shumë se 90 për qind e rasteve me koronavirus në Britaninë e Madhe janë të variantit, Delta, i identifikuar fillimisht në Indi.

Agjencia Evropiane e Barnave ka aprovuar ditën e sotme një fabrikë të re përpunimi në Francë, ku do të prodhohet vaksina e Modernas për k

Varianti Delta i koronavirusit, apo lloji i virusit SARS-CoV-2 që u përhap nga India, po përbën rrezik për shëndetin e banorëve të Europë

Shtetet e Bashkimit Evropian janë pajtuar të premten që të lehtësojnë kufizimet për udhëtime gjatë verës, ku do të lejohen turistët e vak