Të shtëna në festë në SHBA, dy viktima e 14 të plagosur

19/09/2020 - 22:03

Dy persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën pas të shtënave me armë zjarri në Rochester, Nju Jork. Policia iu përgjigj një telefonate për të shtëna me armë dhe gjeti rreth 100 persona që vraponin përgjatë një rruge në atë që e quajti një skenë shumë kaotike.

Policia nuk ka bërë të ditur emrat e viktimave, por thotë se ata ishin të moshës 18 dhe 20 vjeç. Aktualisht nuk është arrestuar asnjë i dyshuar dhe është ende herët për të thënë se sa agresorë kishte – tha policia.

Eventi që kishte mbledhur aq shumë njerëz ishte një lloj feste në oborr. Policia nuk ishte në dijeni për zhvillimin e saj dhe nuk kishte marrë as ndonjë telefonatë për shqetësim. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjashtë javë pasi u bë vendi i parë i Evropës Perëndimore që regjistroi 500,000 raste me koronavirus, Spanja është bërë e para që regjist

Një vullnetar i testimit të vaksinës së COVID-19 të zhvilluar nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit ka vdekur.

Policia në Paraguai ka kapur një sasi të madhe droge, duke shënuar një rekord prej 2.3 tonë kokainë të fshehur mes një ngarkese me qymyr

Italia shënoi këtë të mërkurë ditën më “të zezë” për sa i përket infektimeve me Covid.

E gjithë bota është mbërthyer nga koronavirusi, i cili po merr çdo ditë jetë njerëzish.

Berivan Aslan u mor në mbrojtje nga policia, që kur një person pranoi, se kishte porosi nga shërbimi sekret turk ta vriste politikanen e

Qeveria e Republikës Çeke miratoi një sërë masash që e izolojnë vendin, i cili po përballet me shifra rekorde të rasteve me koronavirus.

Rajoni i Jorkshajërit të Jugut do të përfshihet të shtunën në zonat me kufizimet më të rrepta në fuqi në Angli kundër koronavirusit të ri

Të paktën 11 gra janë vrarë dhe shumë janë plagosur në një grumbullim masiv në një stadium në Afganistan ndërkohë që po aplikonin për viz

Një fluturim i British Airways për në Verona bëri ulje emergjente në London Heathrow, pasi pasagjerët u ankuan se ndjenin erë djegie dhe