Tërmet i frikshëm në Turqi, shemben pallate FOTO & VIDEO)

24/01/2020 - 19:41

Njerëz nëpër rrugë që bërtasin, makina të dëmtuara, kaos. Kjo është situata në qytetin Elazig në Turqi, që ishte epiqendra e një tërmeti të fuqishëm që goditi Turqinë lindore mbrëmjen e sotme. Në rrjete sociale janë publikuar videot e para, ku duket paniku i madh që ka pushtuar banorët.

“Tërmeti ishte shumë i fortë. Allahu i ndihmoftë vëllezërit tanë në Elazig”, shkruan dikush në Twitter, teksa poston një video brenda një shtëpie si lëkundet nga tërmeti.

Paraprakisht në rrjetet sociale raportohet për disa ndërtesa të shembura, ndër to edhe një pallat mbi 5 kate.

Shih videon: https://streamable.com/23ipb

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i të vdekurve nga COVID-19 në të gjithë globin mund të dyfishohet para se një vaksinë e suksesshme të përdoret gjerësisht – dhe mun

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë.

Edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka lavdëruar publikisht Italinë për menaxhimin e situatës së përhapjes së pandemisë në muaj

Katër persona kanë mbetur të plagosur, dy prej tyre në gjendje të rëndë në një sulm me armë të ndodhur në Paris.

Një oficer policie është qëlluar për vdekje në një stacion policor në qytetin e Croydon të Anglisë.

Qeveria amerikane po synon që të shtyjë publikimin e më shumë se 1,000 faqeve të dosjes së lidhur me dyshimet për helmim të aktivistit op

Zjarret masive të rëna në Kaliforni nga ngritur shumë shqetësime në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Parashikimi për ekonominë botërore është më pak i tmerrshëm sesa ai vlerësuar në qershor, tha sot një zëdhënësi i FMN-së, duke sugjeruar

Figurës kryesore të opozitës ruse, Aleksei Navalni i janë bllokuar llogaritë bankare pas një urdhri gjykate, thotë zëdhënësja e tij.