Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë në Japoni, 3 të vdekur e qindra të plagosur (FOTO+VIDEO)

Postuar: 18/06/2018 - 10:00

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mëngjesin e sotëm Osakan në Japoni, ku ka lënë të paktën tre të vdekur, duke përfshirë një fëmijë, dhe më shumë se 200 persona janë plagosur.

BBC” raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 6.1 ballë dhe goditi qytetin gjatë orëve të para, duke shkaktur frikë dhe panik te banorët.

Aeroportet në zonë u mbyllën për disa orë, linjat e trenave u ndërprenë dhe fabrikat duhej të ndalonin prodhimin. Tërmeti nuk shkaktoi ndonjë paralajmërim për tsunami dhe objektet bërthamore në zonë po funksionojnë normalisht.

Në pamjet e publikuara nga mediet ndërkombëtare duket qartë forca goditëse e tërmetit teksa lëkund ndërtesat. Japonia është vendi më i prekur prej tërmeteve.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një fëmijë ka humbur jetën dhe katër persona të tjerë janë plagosur, pasi një anije me emigrantë, shumica prej tyre sirianë, është fundos

Një sulm me armë mbi një paradë ushtarake në një qytezë në juglindje të Iranit ka lënë dhjetëra viktima dhe të plagosur.

   Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May ka thënë se BE duhet të trajtojë Mbretërinë e Bashkuar me më shumë ‘respekt’ në ne

   Po bëhet gjithnjë e më e qartë: evropianët po e përfundojnë verën e tyre. Arsyeja?

   “Nuk ke për të ma qëlluar burrin”, dëgjohen fjalët e të fejuarës së viktimës që filmon dy fqinjët, at e bir, të dy me armë në

   Prodhimi i kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord në vitin 2017, sipas statistikave të reja të publikuara nga OKB.

   Presidenti amerikan Donald Trump sugjeron ndërtimin e një muri përgjatë shkretëtirës së Saharasë për të frenuar krizën e emigrantëve n

   Të paktën tre persona janë varë nga disa të shtëna me armë zjarri në një qendër farmaceutike në Maryland të Shteteve të Bashkuara të A

Një aksident tragjik i ka marrë jetën katër fëmijëve të moshës fillore në Holandë, pasi treni është përplasur me biçikletën me të cilën a

Zyrtarët në Meksikë kanë nisur hetimet pasi një kamion i mbushur me 157 kufoma njerëzisht është gjetur i braktisur në një fushë.