Tërmeti në Bali shkakton 3 viktima

11/10/2018 - 09:32

Tre persona kanë humbur jetën për shkak të tërmetit me magnitudë 6 ballë që goditi mbrëmjen e kaluar brigjet e Balit, në Indonezi.

Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet indoneziane sipas të cilëve janë edhe 4 të plagosur. Indonezia u godit në 28 shtator nga një tërmet i fuqishëm dhe një cunam shkatërrues që shkaktoi 2045 viktima në ishullin Sulawesi.

Tërmeti i mbrëmjes së kaluar nuk solli ndryshime në axhendën e takimit të FMN dhe Bankën Botërore, i cili do të zhvillohet prej ditës së sotme deri të dielën pikërisht në ishullin Bali.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Skenari i një mungesë marrëveshje midis Londrës dhe BE-se në negociatat për Brexit është më e mundshme se kurrë më parë, u shpreh sot pre

Çështja e emigrantëve të kthyer në kufirin italo-francez ka ndezur përsëri polemikat mes Italisë dhe Francës.

Të paktën 6 persona humbën jetën në komunën e  L’Aude, në jug të Francës, si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm që shkaktuan përmbytje.

Presidenti amerikan Donald Trump akuzon shkencëtarët e ndryshimeve klimatike se kanë “axhendë politike”.

Një bombë artizanale shpërtheu në portën hyrëse të degës lokale të Lega Nordit në qytezën e vogël Ala në veri të Italisë.

22 persona, përfshirë edhe disa fëmijët, humbën jetën të dielën kur një makinë me emigrantë të nisur drejt Greqisë ka dalë nga rruga duke

Një baba i pafat në qytetin Detmold të Gjermanisë është bërë vrasës i së bijës 7-muajshe pas një aksidenti të shkaktuar nga pakujdesia.

Udhëheqësi i opozitës ruse Alexei Navalny u lirua sot pasi shleu dënimin me 20 ditë burg, ku u mbajt me akuzën për organizimin e një prot

Britania dhe Shtetet e Bashkuara kanë konsideruar bojkotin e konferencës ndërkombëtarë në Arabinë Saudite, pas zhdukjes së gazetarit Jama

Një shpërthim është regjistruar gjatë natës në selinë e partisë ‘Lega Nord’ Ala të Trentinos jugore, partinë që drejtohet nga ministri i