Tragjedi në një spital, vdesin 30 fëmijë

Postuar: 11/08/2017 - 22:07

30 fëmijë kanë humbur jetën gjatë 2 ditëve të fundit në një spital në Gorakhpur, Indi, për shkak të mungesës së oksigjenit.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Kolegjin Mjekësor Baba Raghav. Sipas mediave atje, dyshohet se mungesa e oksigjenit ka ardhur për shkak se spitali nuk kishte paguar kompaninë që merrej me furnizimin.

Vdekjet ndodhën në një hark kohor prej 48 orësh dhe erdhën si pasojë e encefalitit, për shkak të ndërprerjes së oksigjenit që nisi të ndodhë që prej të enjtes në mëngjes.

Pjesa më e madhe e viktimave janë fëmijë të porsalindur.

Mjekët u përpoqën që të përdornin cilidra me gaz, por përpjekjet e tyre ishin të pa mjaftueshme.

Ngjarja në fjalë ka tronditur opinionin publik dhe ka çuar edhe në kërkesën për dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë atje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën pesë persona janë plagosur, duke përfshirë këtu edhe një foshnjë, pasi një makinë hyri në një restorant në jug të Sindnejt në A

Policia në Spanjë ka ekzekutuar autorin e dyshuar të sulmit terrorist në Barcelonë, Mousa Oukabir.

Tre persona kanë gjetur vdekjen nga dy sulme me thika të ndodhur në një distancë kohore të shkurtër nga njëri-tjetri në Finlandë dhe Gjer

Një sulm me thikë ka ndodhur ditën e sotme në Gjermani, ku një person ka mbetur i vdekur dhe 1 tjetër i plagosur rëndë.

Barcelona, një nga vendet më të preferuara për turistët nga mbarë bota u godit dje nga një sulm terrorist, që la pas 13 të vdekur dhe qin

Grupi terrorist Shteti Islamik (ISIS) e ka marrë përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës të kryer sot nëpërmjet një furgoni në qytetin e Ba

Kur kanë kaluar pak orë nga sulmi i ndodhur pasditen e sotme në “La Rambla” të Barcelonës ku një person hyri qëllimisht me furgon mes tur

Pamje të reja janë zbuluar nga incidenti ku një furgon përplasi turmën e njerëzve në sheshin “Katalunja” në Barcelonë.

Një furgon ka hyrë në mes të turmës me njerëz në një zonë turistike të Ramblas në Barcelonë.

Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut do të nisin stërvitjen e përbashkët ushtarake edhe pse Kina, aleati i vetëm i veriut komunist, kër