Tragjedia në spektaklin e fishekzjarreve, rritet numri i viktimave

20/10/2018 - 18:13

Më shumë se 60 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur në Indi, pasi një tren mori përpara turmën e njerëzve.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një spektakli me fishekzjarre. Pjesëmarrësit e shumtë kishin zënë shinat e trenit dhe nuk dëgjuan trenin t’u afrohej, çka rrezikoi fatale për ta.

Autoritetet vendase njoftuan se mes viktimave ka edhe shumë fëmijë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti rus Vladimir Putin mirëpriti homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, të mërkurën në Kremlin, për të diskutuar mbi bisedime

Komisioni Europian u ka sugjeruar shteteve të Bashkimit Europian të forcojnë kontrollet ndaj shtetasve të vendeve jo anëtare të BE-së, të

Më shumë se 500 refugjatë janë larguar nga një qendër pranimi në një qytezë afër Romës.

Agjencia kombëtare e motit në Francë, "Meteo France", tha të martën se një pjesë e madhe e vendit pritet të përfshihet nga nivele të rrez

Një tërmet me magnitudë 6.0  ballë është regjistruar në Zelandën e Re, 5 km në veri të qytetit Whanganui.

Senati amerikan do të votojë të enjten për dy projektligje që do të sillnin fundin e menjëhershëm të mbylljes së pjesshme të qeverisë, ra

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo lavdëroi këtë të martë valën e “përçarjes” në politikën globale, duke cituar këtu Donald Trumpi

Jep dorëheqjen Wess Mitchell, diplomati kryesor për çështjet evropiane në Departamentin e Shtetit, duke krijuar një boshllëk të rëndësish

Militantët talibanë sulmuan një bazë ushtarake në provincën lindore Maidan Vardak të Afganistanit, duke vrarë së paku 12 njerëz dhe plago

Washingtoni i bëri thirrje Moskës që të ndërmarrë hapa për të shpëtuar një traktat për kontrollin e armëve, që daton nga koha e Luftës së