Treni me 200 pasagjerë del nga shinat, ka dhe viktima

20/02/2020 - 13:36

Të paktën dy persona kanë humbur jetën pasi një tren me 200 pasagjerë doli nga shinat e hekurudhës në Australi.

Tragjedia ndodhi në Wallan të Victorias, ndërsa treni ishte nisur nga Sydney për në Melbourne.

Në fotot e publikuara në rrjetet sociale duken pasagjerët të cilët qëndrojnë jashtë të shokuar. Ata kanë treguar se kanë dëgjuar të bërtitura të tmerrshme.

Mendohet se një prej viktimave është makinisti, megjithatë identiteti i tij dhe viktimës tjetër nuk bëhet i ditur. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Turqia ka raportuar se 75 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit si pasoje e koronavirusit.

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është dërguar në terapi intensive.

Në Kosovë është konfirmuar se gjatë orëve të fundit janë regjistruar edhe 20 persona të infektuar me koronavirus dhe numri total ka shkua

Belgjika ka konfirmuar 185 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi, ku në total, numri i të vdekurve nga virusi në shtetin belg ka a

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel e quajti krizën e koronavirusit si “sprovën më të madhe në historinë e BE-së".

Franca vijon të përballet me bilance tragjike në luftën me pandeminë e COVID-19.  

Britania e Madhe vazhdon që të raportojë shifra të larta të të prekurve dhe të vdekurve nga koronavirusi. Në Mbretërinë e Bashkuar, në or

Italia vjen sërish me lajme të mira, pasi numrat e rasteve të reja të të prekurve nga koronavirusi janë më të ulta, sesa ditët e javës së

Ministrja e Jashtme spanjolle Arancha González Laya në një intervistë për rrjetin spanjoll Antena 3, tha se ventilatorët dhe pajisjet e t

Austria ka gati planin e masave për rihapjen e ekonomisë pas bllokimit për shkak të koronavirusit.