Trondit Italia, regjistrohen mbi 19 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orë

23/10/2020 - 17:47

Vazhdojnë të rriten rastet me Covid-19 në Itali. Sipas buletinit zyrtar, në 24 orët e fundit janë regjistruar 19.143 persona të infektuar dhe janë kryer 182.032 tamponë, numri më i lartë që në fillim të emergjencës.

Ndërkohë janë shënuar 91 viktima, ndërsa një ditë më parë numri i personave që humbën jetën ishte 136. Në total, Italia ka shënuar 37 mijë vdekje që në nisje të pandemisë.

Në vend numërohen 6.628 vende në terapinë intensive, nga të cilët vetëm 15% janë të të zënë nga pacientët me Covid-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pse presidenti aktual Donald Trump nuk e ka pranuar humbjen e zgjedhjeve presidenciale, presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuar

Kryeministri Boris Johson ka konfirmuar se Britania e Madhe më 2 dhjetor i jep fund ”Lock-Down” të dytë brenda 2020.

Në fakt të gjithë ishin pro bashkëpunimit multilateral, vetëm një person fliste për madhështinë e tij personale gjatë gjithë kohës.

Gazetarët francezë dhe organizatat për lirinë e mediave janë duke e kundërshtuar një projektligj të sigurisë në Francë, në bazë të të cil

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka reaguar pas publikimit të rezultateve të vaksinës së Universitetit të Oksfordit.

Numri i të prekurve nga koronavirusi në mbarë botën ka shkuar në mbi 59 milionë.

Policia lokale ka informuar se dy persona kanë ndërruar jetë, si pasojë e një sulmi me thikë në një kishë në San Jose të Kalifornisë.

Ish-Presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, do të dalë sot para gjykatës dhe do përballet me akuzat për korrupsion.

I dërguari special i OBSH-së për COVID-19 kritikon reagimin e Evropës ndaj pandemisë së Coronas, duke thënë se vendet nuk arritën të përf