Tronditet sërish Parisi, të shtëna me armë, vritet një polic (FOTO)

Postuar: 20/04/2017 - 21:43

Një polic është vrarë dhe një tjetër u plagos rëndë në një atentat me armë zjarri që ka ndodhur në Paris, sipas njoftimeve të mediave në Francë.

Policia lokale ka këshilluar njerëzit që të shmangin daljen në Avenue des Champs-Élysées.

Personi që ka hapur zjarr thuhet se është vrarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi këtë të enjte se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë edhe më tej sanksionet kundër Koresë së

“Maria” ka shkatërruar gjithçka në Puerto Rico.

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong-ho, e cilësoi fjalimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në Asamblenë e Përg

Një turiste gjermane u grabit dhe më pas u përdhunua në parkun Villa Borghese, në veri të qendrës së Romës në Itali.

   Bilanci i viktimave në Meksikën e tronditur brenda pak javësh nga një tërmet i dytë i dhunshëm nga mbërritur në 225 të vdekur.

Porto Riko do të goditet ditën e sotme nga uragani i kategorisë së pestë, Maria, me erëra që arrijnë deri në 280 km në orë.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Meksikën qendrore, duke vrarë mbi 200 vetë dhe duke rrëzuar dhjetëra ndërtesa në kryeqytet, Mexico City.

   Vetëm pak pasi u raportua për një tërmet me magnitudë 7.1, që tronditit këtë të martë kryeqytetin e Meksikës, në rrjetet sociale janë

   Një tërmet i fuqishëm tronditi kryeqytetin e Meksikës të martën, duke bërë që ndërtesat të lëkunden e duke krijuar panik te banorët. 

   Donald Trump zotohet të ‘shkatërrojë totalisht Korenë e Veriut’ nëse kërcënon SHBA-të.