Trump do të marrë informacione nga të huajt mbi rivalët në zgjedhjet 2020

13/06/2019 - 09:12

Donald Trump ka thënë se do të pranojë informata të dëmshme për kundërshtarin e tij gjatë fushatës zgjedhore të vitit 2020, edhe nëse ato do të vinin nga një qeveri e huaj.

Në një intervistë me ABC News, presidenti e mohoi se kjo do të llogaritej si ndërhyrje në zgjedhje.

“Ata kanë informacion – mendoj se do ta merrja”, tha ai.

I pyetur nëse ai mendonte se djali i tij duhet të kishte thirrur FBI-në kur mori një e-mail të tillë në 2016-n, ai tha: “Më jepni një pushim, jeta nuk funksionon në këtë mënyrë”.

Megjithatë, presidenti më vonë tha se “ndoshta” do të kontaktojë FBI-në nëse atij i ofrohet informacion që ai “mendon se ka diçka të gabuar”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një konflikt i ashpër ka shpërthyer në veri të Meksikës, pasi forcat e sigurisë kanë kapur një prej djemve të ish-udhëheqësit meksikan të

Franca i ka qëndruar vetos së saj kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Nënpresidenti amerikan Mike Pence u takua sot me Presidentin Tayip Erdogan në Turqi si pjesë e një misioni për të bindur Ankaranë të ndal

Katalonja duhet të mbajë një votim të ri për pavarësi nga Spanja, brenda dy viteve, tha kreu i qeverisë së rajonit.

Të paktën zyrtarisht, zgjerimi i BE-së nuk ka qenë një nga temat e samitit Franko-Gjerman, që u zhvillua në Toulouse.

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se Turqia në asnjë periudhë të historisë së saj nuk ka kryer masakër civile dhe se kë