Trump thotë se duhet t'i kishte lënë në burgun kinez tre basketbollistët amerikanë

Postuar: 20/11/2017 - 14:01

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i është kundërpërgjigjur LaVar Ball gjatë së dielës, pasi Ball minimizoi rolin e Trump në lirimit të LiAngelo Ball dhe dy lojtarë të tjerë të UCLA Bruins dhe për rikthimin e tyre në Amerikë.

"Për çfarë arsye ka qenë Trump në Kinë? Mos më thuaj asgjë. Të gjithë duan ta bëjnë të duket sikur ai më ka ndihmuar."

LiAngelo Ball, Cody Riley dhe Jalen Hill, që ishin burgosur në Kinë me arsyen se kishin vjedhur produkte në një dyqan, arritën në Los Angelos të martën dhe u pezulluan menjëherë nga ekipi i tyre.

Trump, i cili u rikthye të martën gjithashtu nga një udhëtim në Azi, e ka folur si çështje me presidentin kinez Xi Jinping gjatë vizitës në Pekin javën e kaluar.

Presidenti amerikan ka dalë në media dhe u ka thënë lojtarëve ta falënderojnë pasi i nxori nga balta. Diçka që ata e bënë.

Por babai i një prej djemve nuk mendon se Trump ka bërë ndonjë gjë të jashtëzakonshme, dhe tashmë Trump i është kundërpërgjigjur.

"Tani që tre lojtarët e basketbollit janë jashtë Kinës dhe i shpëtuan disa viteve burg, LaVar Ball, babai i LiAngelo, nuk pranon faktin që unë i kam ndihmuar. Duhet t’i kisha lënë në burg."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një video e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, që drekon në një restorant klasi në Turqi, ka shkaktuar jo pak zemërim në Venez

   Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nënt

Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private.

Një avion ushtarak rus me 14 persona në bord është zhdukur nga radarët pasi ka fluturuar në Siri. “Kemi humbur kontaktin me ekuipazhin e

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pranoi një avion luksoz prej 400 milionë dollarësh nga emiri i Katarit javën e shkuar, duke shkaktuar

   Pasojat që shkaktoi tajfuni Mangut në Filipine, ishin 65 persona qe humbën jetën e qindra të tjerë qe u plagosën si pasojë e stuhisë s

   Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi

Një polic belg është sulmuar nga një burrë në parkun Maximilien këtë mëngjes në veri të kryeqytetit belg.

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet masive në Nigeri, për shkak të dy lumenjve të mëdhenj që thyen barrierat.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy adoleshtë si autorë të vjedhjes së një dyqani në qytet.