U dha injeksionin vdekjeprurës pacientëve me Covid, arrestohet mjeku

21/11/2020 - 19:22

Një mjek në Gjermani dyshohet se u ka injektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19 një injeksion vdekjeprurës.

Sipas policisë mjeku i dyshuar është 44-vjeç dhe nga shkurti punon në spitalin Essenit. Ai dyshohet se ka vrarë dy burra të moshës 47 dhe 50 vjet, që ishin të sëmurë rëndë dhe ishin të shtruar në kujdesin intesiv.

Mediat gjermane raportojnë se mjeku i arrestuar, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se t'u jepte injeksionet vdekjeprurëse.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Portin e Messinës në Siçili ka kapur 30 kilogramë marijuanë, që dy korrierë kanë tentuar që t’i transportojnë me ambulancë.

Izraeli do të vaksinojë palestinezët që punojnë në Izrael apo në vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, tha të dielën zyra për Koord

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin italian janë regjistruar 17,455 raste të reja me koronavirus nga 257,024 tamponë të kryer.

Policia ka qëlluar mbi protestuesit në Mianmar duke vrarë të paktën nëntë prej tyre, thonë mjekët, në ditën më vdekjeprurëse që nga filli

Disa shtete gjermane bën thirrje të dielën që dozat e papërdorura të vaksinës kundër COVID-19 së AstraZenecas, t’u jepen personave më të

Butani është një prej të paktave vende të prekura pak nga koronavirusi.

Presidenti Joe Biden tha ditën e  shtunën se administrata e tij do të bëjë të hënën një njoftim lidhur me Arabinë Saudite, pasi raporti i

Një masë akulli prej 1.270 kilometrash katrorë u shkëput nga shelfi i akullit Brunt në perëndim të Antarktidës.

Një polic në Virxhinia ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë gjatë detyrës.

Arkeologët në Itali kanë zbuluar një karrocë ceremoniale pranë qytetit antik romak të Pompeit.