Vajza e helmuar e spiunit rus Yulia Skripal, del nga spitali

10/04/2018 - 10:12

Yulia Skripal, e bija e ish agjentit rus ka dalë nga spitali.

33-vjeçarja u helmua së bashku me babain e saj Sergei, një ish-agjent në Britaninë e Madhe, në Salisbury në muajin mars.

Yulia Skripal më herët kishte deklaruar se ajo po merrte më shumë forca dita-ditës dhe babai i saj gjithashtu nuk ishte më në gjendje kritike.

Sipas asaj që shkruan "BBC", ajo u largua nga spitali mëngjesin e së martës dhe ishte dërguar në një vend të sigurt.

Theresa May ka akuzuar Rusinë se fshihet pas helmimit, gjë të cilën Kremlini e ka mohuar.

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, deklaroi më parë se Mbretëria e Madhe mund ta kishte kryer sulmin më 4 mars.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një pako me lëndë shpërthyese është gjetur në kutinë postare Të shtëpisë së miliarderit George Soros në New York të Shteteve të Bashkuara

Një tifoz 53-vjeçar, i quajtur Karlo Valoni ka humbur jetën ditën e djeshme, pak minuta pasi ai ka dalë nga stadiumi “Tardini”, ku ishte

Personi që shfaqet në këtë foto është sozia i gazetarit të vrarë saudit Xhamal Kashogxhi.

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje

Miliarderi i rrëmbyer i Tanzanisë, Mohammed Dewji, është liruar vetëm 10 ditë pasi u kap nga njerëz të armatosur në qytetin e Dar es Sala

Britanikët, që janë të frikësuar nga një jetë jashtë Europës, do të mblidhen nga të gjithë cepat e vendit në Londër, në përpjekje për të

Tarifat e vendosura nga presidenti amerikan Donald Trump kanë ngadalësuar rritjen ekonomike të Kinës.

Më shumë se 60 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur në Indi, pasi një tren mori përpara turmën e njerëzve.

Qeveria e qendrës së djathtë në Australi mund të humbas shumicën në Parlament pasi një votim i hershëm shfaqi votuesit duke dezertuar nga