Vdekja e infermieres në Bejrut përlot botën, i fejuari vishet dhëndër në varrimin e saj

09/08/2020 - 18:03

Sahar Fares 27 vjeçe, pjesë e ekipit të ndihmës së shpejtë, ka qenë një nga 158 viktimat që kanë humbur jetën në shpërthimin në portin e Bejrutit.

Ajo po planifikonte dasmën e saj në fundjavë, por ditën kur do martohej, u varros nga të afërmit e saj. Vdekja e Saharës ka përlotur të gjithë botën. Ditën e varrimit ndodhej një bandë muzikore që luante për të, familja hidhte orizin dhe petalet e luleve, kurse i fejuari i saj Gilbert Karaan, i veshur si dhëndër, ishte ulur mbi supet e një të afërmi dhe qante mbi arkivol duke i dhënë lamtumirën e fundit.

“Gjithçka që dëshirove do bëhet, por vetëm ti nuk do jesh me vello të bardhë. Më është thyer zemra, dashuria ime. Jeta nuk ka më kuptim që kur ti ike”, shkroi i fejuari i 27-vjeçares.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha të martën se një milion vdekje nga COVID-19 ishte “një moment shumë i trishtuar”,

Banka Botërore paralajmëroi se pandemia e koronavirusit mund t’i varfërojë 38 milionë njerëz në Azinë Lindore dhe në Paqësor.

Organizata botërore Amnesty International ka tërhequr operacionin e saj nga India. Organizata në një njoftim bën me dije se qeveria e Ind

Një gjykatë kineze ka dënuar me vdekje një mësuese në Kinë, me akuzat për helmimin e 25 fëmijëve, njëri prej të cilëve vdiq.

Holanda, nga sot, nis me zbatimin e masave të reja kundër koronavirusit, pasi numri i rasteve të reja në ditë i është afruar tashmë 3-mij

Ligjvënësit amerikanë kanë kaluar një vit plot furtuna politike, përfshirë procesin gjyqësor në Senat për shkarkimin e mundshëm të Presid

Në 24 orët e fundit Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Bashkimi Evropian dhe Britania thanë se një marrëveshje pas Brexit-it është ende larg ndërkaq mosmarrëveshjet vazhduan të hënën derisa kj

Të hënën, mjekët turq i bënë gjilpërën e parë të vaksinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) një punonjësi shëndetësor.

Pandemia e koronavirusit vazhdon përhapjen nëpër botë, ku prej saj regjistrohen gati 1 milionë vdekje e më shumë se 33 milionë infektime.