Vdes në polici hidrauliku i dyshuar për vrasjen e përdhunimin e 9 grave

08/07/2020 - 22:41

Një hidraulik rus që kishte pranuar përdhunimin dhe vrasjen e nëntë viktimave është gjetur i vdekur sot në stacionin e policisë ku po mbahej.

53 Andrey Yezhov ka pranuar vrasjen e grave që prej arrestimit të tij në mesin e qershorit. Dje trupi i tij u gjet i varur në qendrën e paraburgimit.

Yezhov është me origjinë nga qyteti i Kashira në perëndim të Moskës, dhe u ndalua kur një grua 88 vjeçare u gjet e vdekur me shenja dhune seksuale.

Mediat vendase thonë se Yezhov pranoi vrasjen e gruas së moshuar së bashku me tetë vrasje-përdhunime të tjera gjatë dhjetë viteve të fundit.

Hidrauliku ka pranuar dhe përdhunimin e një vajze 10-vjeçare që kishte shpëtuar prej tij, por ai e kishte gjetur dhe e vrau në janar të këtij viti. Për krimin e fundit ai u zbulua nga gjurmët e ADN-së.

Yezhov mbahej në qendrën e paraburgimit Noginsk ku u gjet dje i varur.

Shërbimi rus i burgjeve tha se Yezhov qendronte në qeli vetëm.

Në disa pamje pas arrestimit të tij i dyshuari pranonte vrasjet seriale duke thënë: “Pranoj vrasjet edhe përdhunimet e shumta gjatë 10 vjetëve”. Më tej në dataje ai tregon dhe për vjedhje që kryente në shtëpitë e viktimave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tensione të larta në Bejrut ku të paktën 5 mijë njerëz dolën në shesh për të protestur kundër qeverisë.

Njerëzit e përfshirë në botën e krimit po përdorin mënyra të ndryshme për të trafikuar lëndët narkotike. 

Për shkak të rregullave kufizuese të Coronës, çiftet e pamartuar nga vende të ndryshme, pjesërisht ka muaj që nuk shihen.

Pandemia COVID-19 ka izoluar shumë vende të botës për një periudhë, ka kufizuar shumë aktivitete, dhe ka ndryshuar shprehi të shumta të n

Presidenti Donald Trump ndërmori të shtunën hapa për të shtyrë pagimin e taksave për miliona amerikanë dhe për të zgjatur në kohë program

Amerika Latine dhe Karaibet janë bërë rajoni i globit me vdekshmërinë më të lartë nga epidemia e COVID-19, duke kapërcyer Europën, ku po

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates bëri me dije se së bashku me fondacionin e tij ka menduar të shpenzojë 150 milionë dollarë për vaksinë

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka paralajmëruar Ministrin e Jashtëm të Rusisë lidhur me pretendimet për pagesa për militantët t

Mijëra qytetarë, të zemëruar me liderët politikë në Liban, kanë dalë në rrugë për të protestuar për të dytën ditë rradhazi, pasi shpërthi