VIDEO/ Merkel sërish e sëmurë, dridhet gjatë takimit

27/06/2019 - 11:47

Kancelarja gjermane Angela Merkel duket se ka probleme serioze me shëndetin pasi është parë përsëri duke u dridhur në një ceremoni në Berlin. Kjo nuk është hera e parë që kancelarja shfaq këto simptoma pasi një incident i tilli i ka ndodhur para disa ditësh.

Në videon e fundit Merkel shfaqet duke kapur krahët e veta për të ndaluar dridhjen. Pasi kaluan dy minuta, kancelarja gjermane dukej sikur ishte stabilizuar pasi shtrëngoi duar me ministrin e ri të drejtësisë.

Asaj iu ofrua një gotë me ujë por ajo nuk e refuzoi. Merkel ia ka vënë fajin për dridhjet, dehidratimit. Agjensia e lajmeve gjermane DPA tha se edhe pse moti në Gjermani ka qënë shumë i nxehtë ditët e fundit, vendi ku u zhvillua ceremonia për prezantimin e ministërit të ri të drejtësisë, kështjella Bellevue, kishte një klimë të ftoftë. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshme në një fabrikë fishekzjarrësh

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në  Gjermani, ku raportohet se është vrarë me thikë djali i ish-Presidentit gjerman, Richard von Weizsäcke

Një javë më parë Venecia e Italisë u përfshi si rrallëherë nga përmbytje masive duke lënë pasoja dhe dëme materiale në qytet.

Policia në Maltë ka arrestuar një prej biznesmenëve më të njohur të vendit në lidhje me një hetim mbi vrasjen e gazetares Daphne Caruana

Pas tragjedisë së 23 tetorit kur u gjetën 39 viktima në kamionin frigoriferik, mbrëmjen e së martës është kapur një tjetër mjet me 25 per

Rusia ka reaguar ndaj njoftimit të bërë nga administrata amerikane se tashmë nuk i sheh si të paligjshme vendbanimet hebreje në Bregun Pe

Rozalin Mekginis, 33 vjeçe, u rrëmbye nga shkolla e saj në SHBA nga Henri Piete, i ati, sot 65 vjeç, i cili e mori në Meksikë dhe e detyr

Prokurorët në Suedi  kanë ndërprerë hetimet lidhur me një akuzë për përdhunim bërë kundër themeluesit të Ëikileaks, Julian Assange në vit

Ministrat e BE-së do të diskutojnë situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Për

Mosmarrëveshjet për luftëtarët e huaj dominuan edhe një takim të koalicionit ndërkombëtar kundër Shtetit Islamik, që u mbajt javën e kalu