Vriten 8 nxënës në ditën e parë të shkollës

03/09/2019 - 10:41

Tetë fëmijë u vranë gjatë një sulmi në shkollë në provincën Hubei të Kinës, në ditën e tyre të parë të shkollës.

Sipas policisë, një burrë 40-vjeçar sulmoi me thikë nxënësit në orën 08:00 të mëngjesit (sipas orës lokale), kur fëmijët sapo kishin shkuar në klasë. Dy nxënës të tjerë mbetën të plagosur nga sulmi.

Ndërsa autori është arrestuar nga policia. Autoritetet kineze nuk kanë dhënë shumë informacion rreth këtij sulmi të rëndë, ndërsa motivi i ngjarjes mbetet i paqartë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Kinë janë publikuar detajet e para rreth Koronavirusit pasi u ekzaminuan më shumë se 70, 000 raste.

Epoka e lumtur nё marrёdhёniet BE-SHBA ka marrё fund.

Prokurorët turq që po hetojnë ushtrinë dhe ministrinë e Drejtësisë, urdhëruan arrestimin e 228 personave për lidhje të dyshuara me rrjeti

Pas stuhive "Ciara" dhe "Dennis", që përfshinë Evropën dhe veçanërisht Britaninë e madhe, javët e shkuara, dy stuhi të reja, "Ellen" dhe

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekur

Stuhia "Dennis", një nga ciklonet më të mëdhenj ekstratropikal që janë parë ndonjëherë, po kalon ishujt Britanikë duke fituar fuqi me erë

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë i shkallës Rihter ka goditur disa minuta më parë Turqinë dhe Iranin.

Policia e Kosta-Rikës ka sekuestruar një sasi rekord prej 5 tonë kokainë, që është edhe sasia më e madhe në historinë e vendit. 5,048 pak

Kina ka njoftuar rënie të rasteve të reja të personave të diagnostikuar me koronavirus për të tretën ditë radhazi.

Zona të shumta në Britaninë e Madhe janë në alarm për shkak të reshjeve të shiut dhe në Uellsin jugor është lëshuar madje edhe një parala