Zjarr në shkollë, humbin jetën 19 studentë indianë, 20 të lënduar

25/05/2019 - 09:01

Një zjarr në një shkollë në Suri të Indisë, u ka marrë jetën 19 studentëve e ndërsa 20 të tjerë kanë mbetur të lënduar. Nuk dihen ende shkaqet e këtij zjarri, por mësohet se studentët që kanë humbur jetën janë të gjithë nën moshën 20 vjeç. Disa prej tyre u shkrumbuan nga zjarri, ndërsa disa të tjerë gjetën vdekjen duke tentuar që t'u shpëtonin flakëve.

"Nxënësit humbën jetën për shkak të zjarrit dhe teksa po tentonin që të dilnin nga ndërtesa", tha për AFP, Deepak Sapthaley, zyrtar i lartë në departamentin zjarrfikës.

Kryeministri Narendra Modi shprehu ngushëllimet, si dhe kërkoi nga autoritetet që të zbardhnin të plotë këtë ngjarje tragjike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-zv.presidenti amerikan Joe Biden, kandidat demokrat për president në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, ka kërkuar nga presidenti Do

Bashkimi Evropian ka thënë se negociatorët britanikë dhe ata të BE-së janë pajtuar për të vazhduar diskutimet me qëllim të finalizimit të

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar të premten se mund të lirojë të burgosurit e grupit militant, Shteti Islamik (IS) në kufij

Shteti Islamik mori përgjegjësinë për një nga sulmet më vdekjeprurëse kundër ushtrisë në Burkina Faso muajve të fundit, raporton faqja e

Psikologët gjermanë kanë biseduar me refugjatët që qëndrojnë në qendrat e pritjes në Lajpcig, Gjermani.

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka shprehur keqardhjen për një fotografi të tijën në vitin 2001.

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar shuma të mëdha për ata që ndihmojnë në kapjen e qindra të burgosurve që janë arratisu

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson, u “zu ngushtë” nga një person teksa po vizitonte spitalin ‘’Whipps Cross’’.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump emëroi Robert C O’Brien, si këshilltar për Siguri Kombëtare.

Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi shpalli formimin e një partie të re pas largimit nga demokratët.