Zv.kryeministri për futbollistin: Do ta kisha arrestuar menjëherë!

09/07/2019 - 16:58

Një bast me një pronar lokali e ka futur në telashe sulmuesin Mario Balotelli që i ka premtuar aitj se do t’i jepte 2000 mijë euro nëse do hidhej me motor në ujë.

Por, mesa duket ky veprim nuk është pritur mirë nga zëvendës-kryeministri italian, Mateo Salvini i cili është shprehur se Baloteli duhet arrestuar: 

"Nëse do ta kisha në dorë do ta arrestoja menjëherë. Si mund ta hedhësh një motor në det? Kjo është një lojë e një idioti. Por çfarë imazhi japim nga Italia në botë, nëse në një nga qytetet tona me të gjitha problemet që ekzistojnë, kalon një lojtar i pasur dhe i prishur, që ka një skuter dhe e hedh në det? Ne jemi të çmendur".

Kjo lojë nuk është pritur mirë nga autoritetet italiane, teksa Policia Bashkiake e Napolit e konsideron këtë, si nxitje e kryerjes së krimeve dhe lojërave të fatit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 82-vjeçare në Rimini të Italisë ka kërcënuar mbesën dhe të dashurin e saj, se do të paguajë 2 shqiptarë e do i vrasë, pasi i

Politikania kristiandemokrate e publikoi nё twitter vendimin e saj: “Unё dua tё fitoj nesёr besimin e Parlamentit Europian”, shkruan Ursu

Administrata e Presidentit Trump po përpiqet t’i japë fund mbrojtjes përmes azilit për shumicën e emigrantëve të Amerikës Qendrore që hyj

Egjipti ka hapur për publikun dy nga piramidat e tij më antike, të vendosura rreth 40 km nga Kajro, për herë të parë pas 1965.

Të burgosurit me sjellje të mirë do të kenë mundësi të mbajnë vetë çelësin e qelisë, është kjo një skemë e re që do të aplikohet në Brita

Në një numër twittesh, të cilat u cilësuan menjëherë nga kritikët si komente raciste dhe ksenofobike, Presidenti Donald Trump ka provokua

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, shpresat i ka te Franca për zgjidhjen e problemeve me Kosovën.

Një avion i vogël është rrëzuar në Suedi, jashtë ishullit Storsandskär, duke i marrë jetën 9 personave që ndodheshin në bord.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë ka goditur Indonezinë.