Durrës/ Digjet urbani në lagjen nr.15, tymi i zi pushton zonën dhe alarmon qytetarët, detajet e para

Një autobus i linjës Durrës – Porto Romano ka marrë flakë në ecje dhe është shkrumbuar totalisht. Ngjarja është regjistruar në lagjen nr.15. Sipas policisë shkak i zjarrit është bërë një shkëndijë elektrike në motor. Fatmirësisht në momentin e shpërthimit nuk ka pasur pasagjerë në autobus, por janë regjistruar vetëm dëme të shumta materiale. Dy … Continue reading Durrës/ Digjet urbani në lagjen nr.15, tymi i zi pushton zonën dhe alarmon qytetarët, detajet e para