Edi Rama zbut Vuçiçin, kërkon që Shqipëria dhe Serbia të jenë si Gjermania me Francën

21/04/2015 - 19:18

21 prill 2015 – Edi Rama zbut Vuçiçin, duke e ulur sërish në tavolinë, këtë herë në Bruksel. Kryeministri shqiptar është takuar me homologun serb, duke diskutuar për projektet e përbashkëta rajonale që do të nxisin ekonominë e vendeve tona dhe të Ballkanit. “Kemi besimin se Serbia dhe Shqipëria duhet të shohin përpara, duke bërë së bashku për Ballkanin atë që Gjermania dhe Franca bënë pas Luftës së Dytë Botërore për Europën”, shkruan Rama.

 

 

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: