Editorial

 • Në vendin e çudirave

  25/05/2017 - 09:04
  Nga Pirro Dollani “Uroj ta kaloni sa më qetë në atë vend të çudirave!” Ky ishte mesazhi telegrafik që mora nga një ish-nxënësja ime që jeton përtej Adriatikut për mëse dy dhjetëvjeçarë. Vërtet m’u...
 • Kur Rama dhe Berisha u përqafuan përzemërsisht...

  08/05/2017 - 10:32
  Çfarë do të ndodhte vërtet sikur politika shqiptare të orientohej nga pajtimi? Në satirën e Lindita Arapit madje Berisha dhe Rama jo vetëm pajtohen, por edhe përqafohen, pas një terapie në Urdhrin e...
 • Fundi i xhelozisë për sekretaren e partnerit tim?

  01/05/2017 - 08:31
  Nga Milena Harito Partneri im më thotë që së shpejti do të ketë një sekretare të re e cila quhet Maya. Maya, Maya emri tingëllon mjaftueshëm që unë të jem xheloze, sigurisht. Ç’ngjyrë i ka sytë Maya...
 • Fevziu, me sjelljen më hipokrite dhe hileqare në shoqërinë shqiptare

  21/03/2017 - 08:03
  Marrë nga gazeta “Dita” Intervista e mbrëmshme në emisionin Opinion në TV Klan e Blendi Fevziut me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pati dy përfundime. E para, Veliaj triumfoi dukshëm...
 • Po kështu ndahen burrat apo gratë?

  24/02/2017 - 10:17
  Nga Iva Tiço Kur vjen puna te ndarjet, unë kam një teori timen: nuk ka fare rëndësi sesa e rëndësishme ka qenë lidhja ose ai tjetri, rëndësi ka se çfarë tipi je ti vetë, për t’u përballur me ndarjen...
 • Gra që shiten dhe vriten

  11/04/2016 - 12:57
  Nga Rudina Xhunga Në një fotografi të vjetër bardhezi, pashë një grup grash gjysmë të veshura në det. Fotoja është shkrepur në Durrës. Mungon viti, pas saj. Më pas, mësova kush ishin ato gra. Ishin...
 • Letër për Alfred Mullarajn: Faleminderit që më pushuat djalin nga puna!

  05/04/2016 - 10:32
  Letër nga Vaso Papaj, drejtuar kryetarit të Këshillit të Qarkut Durrës, Alfred Mullaraj Zgjodha këtë herë ta shoqëroj letrën time me një foto të harruar diku në fototekën e shtëpisë dhe që e gjeta...
 • “Po, jo zoti Kujdestar!”

  28/03/2016 - 13:53
  Nga Mero Baze Ditët e fundit janë shtuar disa zëra kritikë nga mbështetësit e Bashës, kundër Berishës, të cilin po e akuzojnë se po i prish imazhin Lulzim Bashës pas ardhjes nga SHBA dhe po tenton t’...
 • Kriza e të qenurit normal

  26/03/2016 - 09:06
  Në arkivën e imazheve të disa viteve më parë, ku Shkodra dhe rrethinat e saj u përmbytën 5 herë rresht brenda dy muajve njëri pas tjetrit është edhe një fotografi që tregon dy banorë të zonës, në...
 • Një histori edhe për ne!

  21/03/2016 - 14:55
  Nga Blendi Fevziu “Deri në 14.00 të drekës rrinim në diell dhe prisnim të vinin amerikanët! Mbërthenim e zbërthenim kallashnikovët, vajisnim armët dhe bëheshim gati me sytë nga qielli të dallonim...
 • Pse Dako e krahasoi Blushin me Gridën

  16/03/2016 - 18:18
  Nga Thanas Mustaqi "Kot e akuzojmë Blushin që është bërë si Berisha, ai është burrë shteti në llojin e vet, Blushi më shumë ngjan me Grida Dumën", është një paralelizëm i papritur i kryetarit të...
 • Kur gafat e historisë transmetohen live nga “Top Channel”

  14/03/2016 - 08:57
  Nga Desada Metaj “Spiuni made in Albania”. Pa dyshim nje titull intrigues per nje popull qe me shume se 50 vjet ka jetuar nen terrorin e spiunimit, te agjentures qe gjente “armiq” edhe brenda...
 • Burra që përdorin gratë!

  29/02/2016 - 12:08
  Nga Desada Metaj Ka 3 ditë që debati i stisur politik për dekriminalizimin ka shterur në debat “motre” dhe “mitre”. Për një fakt të thjeshtë, që të mëdhenjtë e politikës i fshihen të vërtetës së...
 • Pse nuk e kapi veza Ramën?

  27/02/2016 - 18:21
  Sot përpjekja e opozitës për ta goditur kryeministrin me vezë dështoi. Strazimiri dhe të tijët nuk e realizuan qëllimin, po ashtu sikurse edhe e gjithë PD-ja nuk goditi dot në shenjë, me përpjekjen...
 • Na mashtruan?!

  26/02/2016 - 12:28
  Nga Blendi Fevziu Na thanë që ligji do t’i lërë jashtë! Na thanë që pas miratimit të tij shumë prej atyre që vijnë nga bota e krimit, prostitucionit, drogës apo vrasjeve nuk do të jenë më në...
 • Zbehja e dyshes Rama-Cani

  17/02/2016 - 11:18
  Nga Besart Kadia Zbehja e ministrit Cani, është reflektim i dështimit të planit të Rilindjes së ekonomisë shqiptare. Qeveria e Rilindjes, u shkëput sa të mundej nga kryeministri Nano, një e majtë e...
 • Kujdes... Pedofili është mbas dere!

  30/01/2016 - 15:18
  Nga Aulona Musta Këtë javë ka ndodhur një ngjarje që më ka shqetësuar shumë: një pedofil 70-vjeçar puth me dhunë një vajzë të mitur në një supermarket. Ngjarja nuk është “lajm nga bota”, por ka...

Pages