Editorial

 • Kriza e të qenurit normal

  26/03/2016 - 09:06
  Në arkivën e imazheve të disa viteve më parë, ku Shkodra dhe rrethinat e saj u përmbytën 5 herë rresht brenda dy muajve njëri pas tjetrit është edhe një fotografi që tregon dy banorë të zonës, në...
 • Një histori edhe për ne!

  21/03/2016 - 14:55
  Nga Blendi Fevziu “Deri në 14.00 të drekës rrinim në diell dhe prisnim të vinin amerikanët! Mbërthenim e zbërthenim kallashnikovët, vajisnim armët dhe bëheshim gati me sytë nga qielli të dallonim...
 • Pse Dako e krahasoi Blushin me Gridën

  16/03/2016 - 18:18
  Nga Thanas Mustaqi "Kot e akuzojmë Blushin që është bërë si Berisha, ai është burrë shteti në llojin e vet, Blushi më shumë ngjan me Grida Dumën", është një paralelizëm i papritur i kryetarit të...
 • Kur gafat e historisë transmetohen live nga “Top Channel”

  14/03/2016 - 08:57
  Nga Desada Metaj “Spiuni made in Albania”. Pa dyshim nje titull intrigues per nje popull qe me shume se 50 vjet ka jetuar nen terrorin e spiunimit, te agjentures qe gjente “armiq” edhe brenda...
 • Burra që përdorin gratë!

  29/02/2016 - 12:08
  Nga Desada Metaj Ka 3 ditë që debati i stisur politik për dekriminalizimin ka shterur në debat “motre” dhe “mitre”. Për një fakt të thjeshtë, që të mëdhenjtë e politikës i fshihen të vërtetës së...
 • Pse nuk e kapi veza Ramën?

  27/02/2016 - 18:21
  Sot përpjekja e opozitës për ta goditur kryeministrin me vezë dështoi. Strazimiri dhe të tijët nuk e realizuan qëllimin, po ashtu sikurse edhe e gjithë PD-ja nuk goditi dot në shenjë, me përpjekjen...
 • Na mashtruan?!

  26/02/2016 - 12:28
  Nga Blendi Fevziu Na thanë që ligji do t’i lërë jashtë! Na thanë që pas miratimit të tij shumë prej atyre që vijnë nga bota e krimit, prostitucionit, drogës apo vrasjeve nuk do të jenë më në...
 • Zbehja e dyshes Rama-Cani

  17/02/2016 - 11:18
  Nga Besart Kadia Zbehja e ministrit Cani, është reflektim i dështimit të planit të Rilindjes së ekonomisë shqiptare. Qeveria e Rilindjes, u shkëput sa të mundej nga kryeministri Nano, një e majtë e...
 • Kujdes... Pedofili është mbas dere!

  30/01/2016 - 15:18
  Nga Aulona Musta Këtë javë ka ndodhur një ngjarje që më ka shqetësuar shumë: një pedofil 70-vjeçar puth me dhunë një vajzë të mitur në një supermarket. Ngjarja nuk është “lajm nga bota”, por ka...
 • Prova që Rama punoi kundër Metës

  28/01/2016 - 15:34
  Nga Andi Bushati Publikimi i letrës së studios avokatore Clifford Chance, që mbrojti qeverinë shqiptare në raport me DIA-n e Kastriot Ismailajt, më tepër sesa një pastrim i figurës së Metës, është...
 • Kush i lidh myslimanët shqiptarë me ISIS-in?

  23/01/2016 - 20:16
  Nga Blendi Fevziu A ka të drejtë shtypi ndërkombëtar të lidhë Shqipërinë me ISIS-in, dhe mbi të gjitha, a kanë të drejtë myslimanët shqiptarë, ose besimtarët myslimanë këtu të ndihen keq me këtë gjë...
 • E vërteta e përgjimit të Ilir Metës në Opinion!

  18/01/2016 - 13:43
    Një përgjigje për gjithë dilemat e politikës dhe medias Nga Blendi Fevziu Opinionet janë gjithnjë më shumë se sa dy, ndërsa fakti është vetëm një! Kjo aksiomë e vjetër e gazetarisë duket se ka...
 • Shtet i fshehur në shkurre

  07/10/2015 - 09:06
  7 tetor 2015 - Imazhi i policit rrugor që rri i fshehur ndanë rrugës, për t’u shfaqur befas krenar se zuri prenë që do ta gjobisë rëndë, se ka shkelur rregullat e qarkullimit, duket më se i...

Pages