1864 EMRAT/ Pagat e lufës u kthyen nga bankat pasi llogaritë ishin me Iban gabim, Tatimet japin njoftimin e rëndësishëm

21/10/2020 - 16:55

Pёrsa i pёrket korrigjimeve tё llogarieve bankare me probleme, për të përfituar ndihmën financiare sipas paketave tё miratuara nga Qeveria, Administrata Tatimore njofton se rezultojnë ende shumё individё qё nuk i kanё kryer ato sipas mёnyrёs sё duhur.

DPT ju bёn me dije se edhe pse pagesat janё dёrguar nga AT nё bankё, ato pёrsёri janё kthyer nga bankat me pёrshkrimin qё llogaria nuk pёrputhet. Pavarёsisht se ndryshimi ёshtё kryer nga individёt, pёrsёri rezulton i gabuar.

Pёr kёtё arsye, Drejtoria e Pёrgjithshme e Tatimeve pёr tё shmangur sёrish tё njёjtat problematika nё vijim, ju vendos nё dispozicion adresёn e Zyrёs sё Shtypit.

Ju lutemi dёrgoni vёrtetimin tuaj tё llogarisё individuale bankare nё adresёn [email protected]

Në listën më poshtë me 1864 emra, vetidentifikohuni dhe ju lutem sillni vërtetimin e llogarisë bankare aktive dhe sigurohuni që llogaria të jetë në LEK.

(Për të parë listën e plotë shkarkojeni atë duke klikuar: Click here)

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat or click here to download the PDF file.

Click here to download the PDF file.

Lajme nga e njëjta kategori

Në gati tre muaj që pjesa më e madhe e popullatës u ngujua në shtëpi, për shkak të karantinës së fortë për të frenuar përhapjen e Covid-1

Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor.

Pandemia e koronavirusit do të ketë pasoja më të qëndrueshme në sjelljen e konsumatorit, të cilat do të ngadalësojnë më tej shërimin, par

Sistemet publike të shëndetësisë në të gjithë botën janë vënë në presionin e shpenzimeve të larta për përballimin e emergjencës që ka kri

Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve në muajin tetor sipas metodologjisë së Eurostat.

Importet e barnave shënuan një rritje të ndjeshme në muajin tetor, duke arritur një rekord historik, me përjashtim të një muaji në vitin

Liderët e Ballkanit Perëndimor mbajtën angazhimin për të lehtësuar tregtinë ndërmjet tyre deri në vitin 2024 në samitin që u mbajt në Sof

Puna nga shtëpia, që nisi si një opsion i detyruar nga karantina, tani është kthyer në një normalitet për disa kompani dhe profesione

Tatimet kanë dhënë informacion lidhur me menyrën e përfitimit të ndihmës financiare të disa prej kategorive kryesore të ndërmarrjeve, të

Ndërmarrjet me mbi 10 punonjës kishin punësuar 422 mijë persona më 2019, me një pagë mesatare mujore bruto 50,735 lekë.