APD: Janar- nëntor 2019, numri i pasagjerëve në transportin detar u rrit me 3%

19/12/2019 - 19:24

Mbi 816 mijë udhëtarë me 240 mijë automjete kanë shfrytëzuar tragetet e linjave nga Durrësi gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti.

Të dhënat e transportit të udhëtarëve nga porti i Durrësit, gjatë periudhës janar – nëntor 2019 dëshmojnë për shifra përkatësisht 3% më të larta se sa në 11-mujorin e vitit të kaluar.

Referuar të dhënave zyrtare, afro 390 mijë udhëtarë kanë mbërritur në Durrës me targete, ndërsa mbi 427 mijë të tjerë janë nisur drejt porteve të Italisë.

Tragetet kanë kryer 963 lundrime vajtje-ardhje nga Durrësi, ose 39 lundrime më shumë se sa në të njejtën periudhë të vitit 2018.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria vlerësohet si një nga shtetet që do ta vuajë më shumë pandeminë e Covid-19 në ekonominë e saj, me një rënie që varion nga -5% s

Çmimet shumë të larta për blerjen e banesave, apartamenteve apo garazheve janë në disnivel të lartë me të ardhurat që kanë shqiptarët.

Shumëkush habitet me numrin e lartë të kafeneve që ka në Shqipëri, që i gjen në çdo cep.

Pandemia e koronavirusit po nxit rritjen e ekonomisë përmes qëndrimit në shtëpi.

Qeveria ka ndryshuar vendimin i cili i hap rrugë aplikimit të bizneseve të mëdha për të marrë kredi të buta në bankat e nivelit të dytë p

Marrëveshja e kredisë me vlerë 139.3 milionë SDR e publikuar në faqen e internetit të Kuvendit të Shqipërisë thotë se interesi i paguar p

Dhoma e Tregtisë së Maqedonisë në një analizë që ka bërë për pasojat e Covid-19 në ekonomi ka krahasuar ndër të tjera të dhënat e numrit

Bashkimi Europian nuk është pjesë e konsultimeve për planin e legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore që prezantoi sot kryeministr

Serbia dhe Maqedonia e Veriut ndoqën politikën e nxitjes së eksporteve dhe prodhimit, ndërsa Shqipëria u përqendrua te koncesionet, duke

Detyrimet e papaguara të bizneseve u rritën sërish në 2019-n, ku pjesën më të madhe e përbën tatimi mbi vlerën e shtuar (TVSH).