Buxhetorët 10 mijë lekë shpërblim për festat e fundvitit

14/12/2012 - 11:36

 

TIRANE - Administrata shtetërore do përfitojë 10 mijë lekë të reja në formën e shpërblimit për festat e fundvitit. Lajmi konfirmohet nga burime pranë Ministrisë së Financave. 

Nga ky shpërblim do të përfitojnë punonjësit e arsimit, shëndetësisë, policisë, administratës publike dhe ente të tjera shtetërore. 
Nuk përfitojnë edhe këtë vit pensionistët.

Shpërblimi në të njëjtën vlerë është dhënë dhe vitin e kaluar dhe tashmë ka zëvendësuar rrogën e 13-të, e cila për shkak të efekteve që ka dhënë kriza ekonomike, nuk po jepet prej më shumë se dy vitesh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tregu i agjencive turistike u godit rëndë nga pandemia, duke rezultuar në falimentime masive, në rastin më të keq, apo në largime

Euro mbetet monedha më e lirë për të marrë kredi nga familjet shqiptare.

Çmimi i gazit është shtrenjtuar javëve të fundit si për ata që kanë të instaluar impiante në automjete ashtu edhe për kategorinë e familj

Numri i subjekteve të vogla, që janë çregjistruar nga skema e tatimit të vlerës së shtuar (TVSH) ka arritur në 31,821.

Qeveria ka kryer shpenzimet kapitale faktike prej 91,2 miliardë lekëve më 2020, niveli më i lartë që nga viti 2009, vit në të cilin ishte

Qeveria shqiptare po përgatit koncesionin e radhës. Bëhet fjalë për Triportin në Vlorë.

Moti i mirë i tetorit mbajti gjallë disi turizmin e për rrjedhojë dyert e strukturave akomoduese pritën një pjesë të pushuesve që vinin n

Deri më 31 dhjetor të vitit 2020 qeveria angazhoi vetëm 57 për qind të fondit të programuar për rindërtimin e pasojave shkatërruese që la

Eksportet e kanë nisur vitin me një rritje të lehtë prej 3.1% me bazë vjetore në janar, të ndikuara nga ecuria pozitive e “Materiale  ndë

Rrjeti i hotelerisë Hilton do të hyjë në Shqipëri me një tjetër hotel, pas një marrëveshjeje menaxhimi të nënshkruar me Kastrati Residenc