Dollapi: Ish–drejtues të CEZ abuzuan me detyrën

09/02/2013 - 14:40

 

KORÇË- Administratori shtetëror i CEZ Shpërndarje, Sahit Dollapi premton rikthim të besimit të konsumatorit si dhe ndëshkimin e abuzuesve me sistemin e enegjisë ne vend. 

Nga qyteti i Korcës ku prezantoi e drejtorit rajonal, Dollapi vuri në pah problematikën që kompania ka pasur nga abuzimet e ish-drejtuesve të cilët kanë shpërblyer vetën, duke theksuar se do shkurtojë në mënyrë drastike shpenzimet e luksit 

Sipas Dollapit, prioritet i punës në këtë kompani mbetet rikthimi i besimit tek qytetarët. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,

Bizneset e vogla nuk po arrijnë të mbijetojnë në një treg ku konkurrenca sa vjen e po shtohet nga zinxhirët e mëdhenj të tregtimit dhe ku

Në gati tre muaj që pjesa më e madhe e popullatës u ngujua në shtëpi, për shkak të karantinës së fortë për të frenuar përhapjen e Covid-1

Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor.

Pandemia e koronavirusit do të ketë pasoja më të qëndrueshme në sjelljen e konsumatorit, të cilat do të ngadalësojnë më tej shërimin, par

Sistemet publike të shëndetësisë në të gjithë botën janë vënë në presionin e shpenzimeve të larta për përballimin e emergjencës që ka kri

Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve në muajin tetor sipas metodologjisë së Eurostat.

Importet e barnave shënuan një rritje të ndjeshme në muajin tetor, duke arritur një rekord historik, me përjashtim të një muaji në vitin

Liderët e Ballkanit Perëndimor mbajtën angazhimin për të lehtësuar tregtinë ndërmjet tyre deri në vitin 2024 në samitin që u mbajt në Sof

Puna nga shtëpia, që nisi si një opsion i detyruar nga karantina, tani është kthyer në një normalitet për disa kompani dhe profesione