Fauci pas largimit të Trump: Tani do flas për të vërtetën për COVID-19

22/01/2021 - 17:28

Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive amerikane, ka deklaruar se fakti që nuk i duhet të punojë më me Donald Trump është një “ndjenjë çliruese”.

Ai gjithashtu deklaroi se tashmë mund të flasë për të vërtetën shkencore për koronavirusin pa frikë nga “pasojat” e Donald Trump, raporton The Guardian.

Fauci këmbënguli se ai kishte qenë gjithmonë i sinqertë, duke vënë në dukje: “Kjo është arsyeja pse ndonjëherë kam pasur probleme.

Gjithashtu, ai deklaroi “Është shumë e qartë që u thanë shumë gjera – te tilla si hydroxychloroquine (një trajtim i nxitur nga Trump)- që vërtet ishte e pakëndshme sepse nuk ishte bazuar ne fakte shkencore”.

The Gardian raporton se Fauci u kthye në podiumin e Shtëpisë së Bardhë, pasi Joe Biden shpalli ​​një strategji kombëtare kundër COVID-19 dhe nënshkroi 10 urdhra ekzekutivë për të luftuar një pandemi që ka marrë më shumë se 400,000 jetë në SHBA.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kartat e kreditit janë një ndër produktet e pakta të pagesave që nuk arritën të rimëkëmbeshin pas hapjes së ekonomisë dhe e mbyllën vitin

Puna në bankë ose në sigurime sjell sot në vend shpërblimin më të madh material.

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me t

Në vitin 2020 të paktën 900 milionë lekë (rreth 7.2 milionë euro) janë arkëtuar si kamatëvonesa në faturat e energjisë.

Borxhi i jashtëm i vendit shënoi rritjen më të fortë vjetore të tre dekadave të fundit si rrjedhojë e plotësimit të nevojave për financim

Tregu i agjencive turistike u godit rëndë nga pandemia, duke rezultuar në falimentime masive, në rastin më të keq, apo në largime

Euro mbetet monedha më e lirë për të marrë kredi nga familjet shqiptare.

Çmimi i gazit është shtrenjtuar javëve të fundit si për ata që kanë të instaluar impiante në automjete ashtu edhe për kategorinë e familj

Numri i subjekteve të vogla, që janë çregjistruar nga skema e tatimit të vlerës së shtuar (TVSH) ka arritur në 31,821.

Qeveria ka kryer shpenzimet kapitale faktike prej 91,2 miliardë lekëve më 2020, niveli më i lartë që nga viti 2009, vit në të cilin ishte