Haxhinasto: Transferimi i kuotave s’ka sjellë ndryshime

07/02/2013 - 17:06

 

TIRANË- Ministri i Ekonomisë, Edmond Haxhinasto deklaron se shitja e aksioneve të ACR është e ligjshme.

Haxhinasto vlerëson se transferimi i kuotave të ACR nuk ka sjellë ndryshime. 

Duke kërkuar që të mos manipulohet më opinioni publik, ministri i METE thekson se zhvillimet pozitive të pranohen edhe nga opozita. 

Pak ditë më parë, deputeti i Partisë Socialiste, Sajmir Tahiri nëpërmjet një letre të hapur i kërkoi informacion ministrit të Ekonomisë, Edmond Haxhinasto për kompaninë e re që do marrë në administrim minierën, nëse i përmbush apo jo kushtet teksa ka akuzuar se ACR po largohet pa shlyer gjobat. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive amerikane, ka deklaruar se fakti që nuk i duhet të punojë më me Donald Trump është

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko priti në një takim zyrtar në Bankën e Shqipërisë, Ambasadorin e ri të OSBE-së në vendin to

Rreth 188 milionë euro vlerë likuiditeti përfituan bizneset shqiptare nga shtyrja e kësteve të kredive, masë të cilën e ndërmori Banka e

Shqipëria u përfshi pak kohë më parë nga debati i legalizimit të mjeteve virtuale duke argumentuar se vetëm përmes rregullimit të kuadrit

Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit 2019 rriti varfërinë subjektive (perceptimi që ka një person për situatën e tij financiare dhe material

Shqipëria mund të jetë një destinacion tërheqës për prodhuesit europianë, të cilët po marrin në konsideratë zhvendosjen e njësive të prod

Maryam Salim, menaxhere e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri, në një intervistë ka bërë një përshkrim të situatës ekonomike në të cilën

Dorian H. është një i ri shqiptar që ka fituar deri më tani 200 mijë dollarë nga puna online për individë dhe kompani jashtë vendit.

Nëse ke mbaruar shkollën e lartë, ke më shumë mundësi që të mbetesh i papunë, në krahasim me dikë që ka vetëm arsim 8-9 vjeçar.