Ndryshimet në paketën e dytë ekonomike, Denaj: 87% e subjekteve të parashikuara kanë aplikuar

03/06/2020 - 13:32

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka qenë në disa biznese në Lezhë kryesisht ato që punonjësit e tyre duhet të përfitojnë pagën nga paketa e dytë ekonomike, 40 mijë lekë.

Denaj apelon që subjektet e parashikuara të vijojnë të aplikojnë deri më 5 qershor, teksa thekson se deri tani 87% e subjekteve të parashikuara kanë aplikuar.

STATUSI

Lezhë – Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj dhe Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve Delina Ibrahimaj në turin e komunikimeve të drejtpërdrejta

Në disa biznese të zonës, ku punonjësit janë përfitues të Paketës së e Zgjeruar 40,000 lekë, bazuar në ndryshimet e fundit që miratoi qeveria dhe për të apeluar që subjektet me afat deri më 5 qershor të aplikojë për punonjësit, të cilët ende s’kanë marrë dot mbështetjen financiare

Deri tani 87% e subjekteve të parashikuara kanë aplikuar pranë Administratës Tatimore

Ftojmë të gjithë bizneset të aplikojnë deri në datë 5 Qershor për të siguruar mbështetje për punonjësit e tyre në llogarinë e deklarimit elektronike në e-Filing, https://efiling.tatime.gov.al/ nga subjektet punëdhënës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Garancitë shtetërore, proceset gjyqsore, Parternitetet Publike Private (PPP) dhe degradimet mjedisore konsdierohen si risqe që lidhen me

Qeveria ka vendosur të shtyjë për vitin e ardhshëm aplikimin e dy masave që ka prezantuar si pjesë të paketës së tretë për të lehtësuar b

Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka sugjeruar qeverisë shqiptare që për pagat e profesioneve të lira (juristë, dentistë, avokatë, auditues, e

Teksa lufta me pandeminë COVID-19 vijon, Bashkimi Evropian i ka dhënë 15 milionë euro grante Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit

Industria e naftës po rikuperon disa nga humbjet e muajve fillestarë të pandemisë dhe pret përmirësim të kërkesës konsumatore.

Ekonomia shqiptare pritet të humbë rreth 1.8 miliardë euro nga pandemia që ka mbërthyer vendin dhe botën, si rrjedhojë e shpërthimit të i

Për herë të tretë brenda vitit qeveria ka rishikuar me akt normativ buxhetin e vitit 2020.

Ekuacioni me shumë të panjohura i Covid-19 është larg zgjidhjes.

Ekuacioni me shumë të panjohura i Covid-19 është larg zgjidhjes.