Sahit Dollapi: Situata ka nisur të stabilizohet

08/02/2013 - 12:11

TIRANË- Administratori i CEZ Shpërndarje, Sahit Dollapi ka deklaruar sot se situata në këtë kompani ka nisur të stabilizohet për sa i përket furnizimit me energji elektrike. 

“Situata ka nisur të stabilizohet. Po përpiqemi që qytetarët të mos kenë mungesë të energjisë”, tha ai. 

Kreu I CEZ komentoi më tej se situate ka qënë aq kes sa “për një elektricist nuk mund të gjeje as materialet më elementare nëpër magazina”. 

Ndër të tjera, ai shtoi se shpenzimet e kompanisë ishin shumë të mëdha. “Shpenzimet po i përmend duke nisur nga makinat më të shtrenjta. Shpërblenin veten për një punë që nuk e bënin”, shtoi ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në këto kohë të COVID-19, është interesante të dini se sa po shpenzohen për kujdesin shëndetësor, teksa tërheq vëmendjen Eurostat në një

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një raport të fundit ka hedhur dritë mbi fondet që janë shpenzuar për rindërtimin në krahasim me pla

Banka Botërore lajmëron se, pandemia Covid-19 do të bëhet shkak në përkeqësimin e treguesve kryesorë të shëndetit.

Dollari amerikan ka prekur nivelin më të ulët të gjashtë viteve të fundit në kursin e këmbimit me lekun.

Konsumatorët shqiptarë shpenzojnë pothuajse gjysmën e parave që kanë në dispozicion për t’u ushqyer.

Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar përfundoi rishikimin e Parë të Monitorimit të Pas-Programit [1] me Shqipërinë në 23 nëntor.

Në farmacitë e Tiranës aktualisht ka mungesë termometrash, nga ato të thjeshtat me çmim 100-150 lekë, teksa gjenden më vështirësi disa të

Shtimi i kërkesës në pandemi, për bimët e çajit, boronicës dhe sherebelës nga Europa dhe SHBA, nuk arriti të shfrytëzohet plotësisht nga

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,

Bizneset e vogla nuk po arrijnë të mbijetojnë në një treg ku konkurrenca sa vjen e po shtohet nga zinxhirët e mëdhenj të tregtimit dhe ku