FOTOLAJM/ Ja si u shkatërrua Turqia nga grushti i shtetit

16/07/2016 - 08:54

Mëngjesi i sotëm ka nxjerrë në pah pasojat e grushtit të shtetit në Turqi.

Omer Çelik, kryenegociatori i Turqisë me BE me një postim në profilin e tij në Twitter ka ndarë me ndjekësit foto nga parlamenti i Turqisë dhe si u katandis ai pas luftës së mbrëmshme.

“Kombi ishte subjekt i një sulmi armik të pabesë armik, që tregoi tradhtinë e tyre ndaj moralit dhe uniformave që mbajnë. Armikut iu dha përgjigja e duhur dhe ende do vazhdojë të bëhet”- shkruan ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: