Galaxy S5, së shpejti në treg

04/02/2014 - 22:56

04 Shkurt 2014 -Kompania shumë e famshme për shitjen e telefonave të mençur, Samsung, tashmë ka paralajmëruar se shumë shpejt do të zbulohet celulari i ri. Celularët pritet që të kenë një procesor sa më të shpejtë dhe që të mund të jetë në shitje në mbarë botën gjatë muajit prill.Kompania pritet të lansojë Galaxy S5, dhe një version të ri, të lakuar të ngjashëm me ‘Gear watch’.Është deklaruar se celulari i ri mund të ketë një ekran të ri 'të zgjuar' në shtëpi që ndryshon në varësi të vendndodhjes së përdoruesit, apo atë që ata po bëjnë.Për shembull, ajo tregon detajet e tyre të fundit, një fluturim të planifikuar për të mos ikur dhe mesazhet nga miqtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: