Pushime përrallore në Greqi, Ronaldo nuk harron stafin e resortit. Ja sa bakshish do lërë portugezi

23/06/2019 - 14:39

Kristiano Ronaldo kur është me pushime nuk është një klient i zakonshëm. Këtë e dinë shumë mirë në Kalamata të Greqisë, në resortin “Costa Navarino”, ku kalon pushimet ylli portugez. Është i njëjti resort ku Ronaldo kaloi pushimet dhe vitin e shkuar, vend që e vizitoi dhe Andrea Anjeli, për ta bindur të firmos për Juven.

Pishinë, palestër, dhomë masazhi, fushë golfi dhe plazh privat, janë disa nga shërbimet e personalizuara që merr Ronaldo në këtë resort. Madje edhe një staf që i dedikohet yllit portugez, gjatë qëndrimit të tij.

Por, Ronaldo kur largohet nuk e harron stafin. Siç raporton “Corriere Dello Sport”, ai ka vendosur që në fund, stafin ta shpërblejë me 20 mijë euro bakshish. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej kohësh këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka treguar pa doreza problemin e saj shëndetësor.

Pas katër vitesh, Bradley Cooper dhe Irina Shayk u ndanë në fillim të qershorit.

Ish i fejuari i këngëtares Ariana Grande, Pete Davidson ka dhënë një intervistë ku është shprehur për herë të parë për ndarjen me të.

Ditën e sotme, mamaja e moderatores Bora Zemani ka ditëlindjen dhe e bija i ka kushtuar disa fjalë zemre në këtë ditë të veçantë.

Pasi shokuan fansat për ndarjen e tyre, Mozzik ka hapur zemrën për të folur për marrëdhënien e tij me Loredanën, me të cilën ka edhe një

Gjatë një konference për shtyp në Madrid, aktorja Elsa Pataky ka komentuar edhe ndarjen e shumëpërfolur  mes kunatit të saj Liam Hemswort

Justin Bieber ka marrë një super dhuratë dhe jo nga bashkëshortja por nga këngëtari J. Balvin.

DJ i famshëm David Guetta dhe e dashura e tij Jessica Ledon, 25 vite më e re, duket se po shijojnë pushimet në Miami Beach.

Aktorja e humorit Rudina Dembacaj duket se është ndarë zyrtarisht me bashkëshortin e saj, Aleksandër Varfaj.

Aktori i Hollywood-it Brad Pitt është parë në shoqërinë e një kolege të re, Ali Shawkat.