Rrëfimi tronditës i Maradonës: Unë po vdisja, vajzat më kërkonin para për argëtim

03/06/2019 - 08:17

Diego Armando Maradona, në një intervistë për të përditshmen napoletane “Il Mattino” ka rrëfyer një episod aspak të këndshëm të jetës së tij familjare. “Pipe de Oro” aktualisht ndodhet në Argjentinë pas kampionatit me Dorados, por gjërat nuk po shkojnë mirë.

Ai ndodhet në një “klinikë gjumi”, për shkak të problemeve që ka me gjumin. Një sëmundje që e përndjek prej vitesh.Sipas Maradonës, ky shqetësim vjen për shkak të së shkuarës dhe vajzave të tij.

“Herën e fundit që i kam takuar vajzat e mia ka qenë kur më kërkuan dollarë. Ka kohë që nuk arrij të fle gjumë për këtë gjë. Nuk po them se vajzat po më boshatisin llogarinë bankare, por dua që të bëj një jetë më të qetë”, thotë Maradona.

“Unë isha duke ndërruar jetë në spital, ndërkohë që ato kërkon para për argëtim dhe po blinin apartamente në Majemi”, tha më tej Maradona.

Sipas avokatit të ish-futbollistit argjentinas, që nga ajo periudhë ai ka probleme me gjumin dhe shpesh pi ilaçe të forta për të fjetur. Për këtë arsye, Maradona i është drejtuar mjekëve. Kura: Katër ditë e katër net gjumë të detyruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Keira Knightley është bërë sërish nënë. Eventi i bukur ka ndodhur disa ditë më parë dhe është mbajtur në fshehtësi të plotë.

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të ndarë emocio

Prej disa javësh, në media qarkulloi lajmi se moderatorja e njohur e “InTV”, Fatma Methasani ishte në pritje të ëmbël të fëmijës së parë

Sot me mijëra fëmijë në gjithë Shqipërinë u ulën për herë të parë në bankat e shkollës e të tjerë u rikthyen pas disa muajsh pushime.

Ditën e sotme ka nisur sezoni i ri mësimor dhe të shumtë janë vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Në shtator jo vetëm nxënësit përgatiten për fillimin e shkollës por edhe njerëzit e ekrtanit për startimin e sezonit të ri televiziv.

Getoar Selimi mund të cilësohet si një nga meshkujt më me stil të showbiz-it shqiptar, sepse gjithmonë është treguar shumë i kujdesshëm p

Princi Harry feston sot më 15 shtator 35-vjetorin e lindjes.

Moderatorja e njohur Albana Osmani përcjell shumë energji pozitive dhe falë kësaj është shumë e pëlqyer nga publiku.

Ish-deputetja Grida Duma së fundmi ka qenë e ftuar në "Pop Culture", ku rrëfeu disa detaje për veten që më herët nuk i kishte thënë në pu